Facebook

YT

Twitter

Instagram

Teatr Polski we Wrocławiu, dyrektor Cezary Morawski

Klub Hipochondryków gościnnie w Teatrze Polskim we Wrocławiu

Data wydarzenia:
05.12.2009

W sobotę 5 grudnia 2009 o godzinie 17:00 i 20:00 na Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego wystąpił warszawski Teatr Syrena ze sztuką Meggie W. Wrightt Klub hipochondryków.

Meggie W. Wrightt
Klub hipochondryków

Reżyseria: Wojciech Malajkat
Scenografia: Allan Starski
Kostiumy: Wiesława Starska
Muzyka: Zbigniew Zamachowski
Aranżacje: Andrzej Jagodziński
Światło: Michał Englert
Ruch sceniczny: Aleksandra Wojtanowicz

Występują:
Wojciech Malajkat
Zbigniew Zamachowski
Piotr Polk
Piotr Siejka
Magdalena Wołłejko-Polk
Marcin Piętowski
Marta Walesiak


Prześmieszny spektakl, który od czasu premiery cieszy się wręcz niespotykaną popularnością. Zręcznie i dowcipnie napisany tekst przez tajemniczą angielsko-polską autorkę, a co ważne, interesująco wyreżyserowany przez Wojciecha Malajkata i brawurowo zagrany przez znakomitych aktorów.

Komedia opowiada o trzech zmagających się z życiem 40-latkach, którzy cierpią na urojone choroby i narzekają na problemy zdrowotne. Antykwariusz (Zbigniew Zamachowski) porzucony przez mężczyznę oraz dwóch architektów, jeden w trakcie rozwodu (Wojciech Malajkat), drugi samotny (Piotr Polk), któremu podobają się coraz młodsze kobiety-; to główne postacie przestawienia. Chorują na wszystkie choroby. Lista ich wymieniana podczas spektaklu jest chyba dłuższa niż w poradniku medycznym. Nie wiadomo, na jakim oddziale mieliby widzowie znaleźć głównych bohaterów sztuki w dzień po obejrzeniu spektaklu. Bohaterowie prześcigają się między sobą, udowadniając nawzajem, kto ma większe problemy zdrowotne. Poza tym dochodzi do spotkań z innymi ludźmi, co komplikuje sytuację, szczególnie jeżeli chce się chorować.

Autorem dwóch piosenek skomponowanych specjalnie na potrzeby spektaklu jest Zbigniew Zamachowski, który za rolę Leo otrzymał nominację do Feliksa Warszawskiego.