Facebook

YT

Twitter

Instagram

Teatr Polski we Wrocławiu, dyrektor Cezary Morawski

Wydawnictwa Teatru Polskiego we Wrocławiu na targach Silesiana 2010

Data wydarzenia:
04-07.12.2010

Między sobotą 4 a wtorkiem 7 grudnia 2010 w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. T. Mikulskiego (Rynek 58) po raz pierwszy odbyły się targi książki regionalnej Silesiana – Dolnośląski Salon Wydawniczy. Teatr Polski we Wrocławiu był jednym z wystawców. Każdego z czterech dni na stoisku czynnym od godziny 10:00 do 18:00 można było nabyć teatralne publikacje: książki, programy do spektakli i plakaty. Dodatkowo na I piętrze biblioteki do 31 grudnia 2010 czynna była towarzysząca Silesianie wystawa wydawnictw Teatru Polskiego i Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Celem Silesiany była promocja wydawnictw Dolnego Śląska lub promujących Dolny Śląsk (książki, informatory, przewodniki, czasopisma regionalne). Na targach zaprezentowały się wydawcy, instytucje (np. teatry i muzea), organizacje społeczne oraz osoby prywatne. W ramach targów odbyły się liczne imprezy: wystawy, spotkania autorskie, konkursy dla dzieci. Przedsięwzięcie miało na celu zwrócenie uwagi mieszkańców Dolnego Śląska na nasz region, jego walory kulturowe, historyczne, turystyczne oraz kulturalne. Organizatorzy mieli zamiar wspomóc aktywność intelektualną, artystyczną, hobbystyczną i turystyczną społeczeństwa.

Zarówno targi, jak i towarzyszące im imprezy były skierowane do szerokiego kręgu odbiorców.

Zarówno uczestnictwo w Salonie, jak i wstęp na targi były bezpłatne.

Projekt zrealizowano ze wsparcia finansowego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz we współpracy z Towarzystwem Miłośników Wrocławia.

Silesiana

Silesiana Teatr Polski

plakat