Facebook

YT

Twitter

Instagram

Teatr Polski we Wrocławiu, dyrektor Cezary Morawski

Zespół aktorski Teatru Polskiego nominowany do Gwarancji Kultury 2015

Data wydarzenia:
08.04.2015
Przedstawienie:
BURZA
Przedstawienie:
KRONOS
Przedstawienie:
TERMOPILE POLSKIE
Przedstawienie:
WYCINKA HOLZFÄLLEN

Zespół Teatru Polskiego we Wrocławiu, czyli "indywidualności, które tworzą wspólnotę sztuki aktorskiej", zdobył jedną z trzech nominacji do dorocznych nagród TVP Kultura Gwarancje Kultury za rok 2015 w kategorii Teatr "za wkład w sukces realizowanych w minionym roku premier, w tym Dziadów (reż. Michał Zadara), Termopil polskich (reż. Jan Klata) czy Wycinki Holzfällen (reż. Krystian Lupa), oraz za przypomnienie o tym, jak ważną wartością teatru publicznego jest zespół".

Wśród nominowanych w innych kategoriach znaleźć można również autorkę scenografii Kronosu i Burzy Aleksandrę Wasilkowską (kategoria Sztuki wizualne), docenioną wszakże za działalność architektoniczną.

Pozostali nominowani w kategorii teatralnej to Danuta Stenka i Komuna// Warszawa.

Jednym z dwóch laureatów w kategorii Supergwarancje został Krystian Lupa. "Supergwarancja dla artysty, który wciąż poszukuje, prowokuje i inspiruje, dla którego sztuka jest formą poznawania człowieka i odkrywania jego tajemnic. Za moc kreowania scenicznej rzeczywistości i niezwykłą zdolność przyciągania publiczności. Supergwarancja dla reżysera, który kolejny raz dowiódł swojej wyjątkowości, inscenizując Wycinkę Holzfällen Thomasa Bernharda w Teatrze Polskim we Wrocławiu".

Nagrody zostaną wręczone w Warszawie w sobotę 25 kwietnia 2015 podczas transmitowanej o godzinie 20:00 na antenie TVP Kultura uroczystej gali z okazji 10. urodzin stacji.

Więcej o tegorocznych nominacjach

 

10 lat TVP Kultura - projekt Julii Mirny