Facebook

YT

Twitter

Instagram

Teatr Polski we Wrocławiu, dyrektor Cezary Morawski

Dziady w Warszawie

Data wydarzenia:
08.10.2016
Przedstawienie:
DZIADY

W sobotę 8 października 2016 całość Dziadów Adama Mickiewicza w reżyserii Michała Zadary wzięła udział w festiwalu Zgromadzenia. Sztuka Wspólnoty w Warszawie. Zagraliśmy o godzinie 12:00 na Scenie im. G. Holoubka Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy (pl. Defilad 1).

Zgodnie z zamysłem kuratorów festiwalu Elizy Durki i Michała Zadary sprzedaż biletów za symboliczne 10 zł na spektakl Teatru Polskiego we Wrocławiu ruszyła wyłącznie w kasie Teatru Dramatycznego w nocy z 7 na 8 października 2016 przed przedstawieniem: od godziny 3:00 była sprzedawana pierwsza pula miejsc, od 8:00 – druga pula.

Festiwal Zgromadzenia. Sztuka Wspólnoty w Warszawie trwał w Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy i jego najbliższych okolicach od 7 do 9 października 2016. Tematami festiwalu były społeczny wymiar sztuki oraz potencjał prowokowania zmian przez działania artystyczne. Można było między innymi wziąć udział w warsztatach stolarskich dla kobiet i nie tylko, poszukać odpowiedzi na najważniejsze pytania podczas Kongresu Wróżek Polskich, posłuchać improwizowanych koncertów, obejrzeć wystawy, zaproponować swoje poprawki do Konstytucji podczas Parlamentu Zwykłych Ludzi, spotkać się i podyskutować, a także wziąć udział w inscenizowanych czytaniach nowych dramatów. Głównym organizatorem wydarzenia był Nowy Teatr w Warszawie.

 

Całość Dziadów na festiwalu Zgromadzenia. Sztuka Wspólnoty w Warszawie