Facebook

YT

Twitter

Instagram

Teatr Polski we Wrocławiu, dyrektor Cezary Morawski

Królewski wróbel

Data wydarzenia:
01.06.2018
Miejsce:
Scena Kameralna

Dzień dziecka w Teatrze Polskim! Z tej okazji w piątek 1 czerwca 2018 o godzinach 10:00 i 12:00 na Scenie Kameralnej odbyły się gościnne pokazy spektaklu Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze Królewski wróbel w reżyserii Waldemara Wolańskiego. Bilety kosztowały 25 zł (normalne) i 20 zł (ulgowe).

 

Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze

Izumi Yoshida
Królewski wróbel

Reżyseria WALDEMAR WOLAŃSKI
Scenografia JOANNA HRK
Muzyka TOMASZ WALCZAK
Ruch sceniczny MAŁGORZATA FIJAŁKOWSKA
Asystentka reżysera IZUMI YOSHIDA

Obsada:
DOROTA FLUDER, LIDIA LISOWICZ, KATARZYNA MORAWSKA, JACEK MAKSIMOWICZ, TADEUSZ KSIĄDZYNA, SYLWESTER KUPER

Adaptacja starej, japońskiej baśni to okazja do poznania tradycyjnego, bo wywodzącego się z XVII wieku, teatru japońskich lalek, zwanych popularnie bunraku. Wyróżniają się one nie tylko niezwykłą urodą, ale przede wszystkim tym, że są animowane przez trzech współgrających ze sobą aktorów. Animacja lalek tego typu wymaga niezwykłej staranności i kunsztu.

Izumi Yoshida urodziła się w 1989 roku. Jest studentką PWSFTviT w Łodzi na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej.

Waldemar Wolański – aktor, reżyser, dramaturg, wykładowca uczelni artystycznych. Od 1992 jako dyrektor naczelny i artystyczny prowadzi Teatr Lalek Arlekin w Łodzi. Wieloletni wiceprezydent i prezydent Polunimy – polskiej sekcji międzynarodowego stowarzyszenia lalkarzy. Wyreżyserował kilkadziesiąt sztuk w teatrach lalek, teatrach dramatycznych i teatrze telewizji, autor kilkunastu scenariuszy teatralnych, książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Premiera 15 czerwca 2014

Spektakle w ramach Sceny Impresaryjnej Teatru Polskiego we Wrocławiu