Facebook

YT

Twitter

Instagram

Teatr Polski we Wrocławiu, dyrektor Cezary Morawski

ŚWIEBODZKI OFF - Klatka z łez

Data wydarzenia:
19-20.06.2018, godz. 19:00
Miejsce:
Scena na Świebodzkim

We wtorek 19 i w środę 20 czerwca 2018 o godzinie 19:00 na Scenie na Świebodzkim zagrane zostały spektakle Wrocławskiego Teatru Tańca Klatka z łez w reżyserii i choreografii Bożeny Klimczak. Były to kolejne przedstawienia w cyklu wydarzeń pod hasłem ŚWIEBODZKI OFF. Bilety kosztowały 20 zł (normalne) i 15 zł (ulgowe).

 

Wrocławski Teatr Tańca

Reżyseria i choreografia: BOŻENA KLIMCZAK
Asystentki: PAULINA WOŚ, SYLWIA WIERZBICKA
Występują: ZUZANNA KASPRZYK, FRANCISZKA KIERC-FRANIK, KAROLINA SZYMAŃSKA, PAULINA WOŚ, ALBERT CIASTEK, JAN GRZĄDZIELA, ADRIAN KOSZEWSKI, RADOSŁAW LIS

Czas trwania: 60 minut

 

Wrocławski Teatr Tańca powstał w październiku 2016 roku. Obsadę do premierowego spektaklu jego założyciele wyłonili w ramach ogólnopolskiego castingu, na który zgłosiło się ponad 130 osób. Na scenie będzie można zobaczyć ośmiu doskonałych tancerzy z wieloletnim doświadczeniem pracy na scenach w kraju i za granicą (m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Indiach, Korei Południowej, Luksemburgu, Estonii). Klatka z łez to spektakl inspirowany dziełami brytyjskiej dramatopisarki Sarah Kane pt. Psychoza 4.48 i Łaknąć. Artyści poprzez sztukę tańca starają się odpowiedzieć na pytanie, do jakiego punktu można dojść, będąc w stanie uczuciowej pustki, zgubionej radości, kiedy serce umiera, a ciało wciąż żyje. Dlaczego wciąż towarzyszy nam niepokój? Czy nie zamykamy się w swoistej klatce, wypracowując sobie "życie" z przyzwyczajenia?