Z okazji dnia kobiet redakcja „Polski – Gazety Wrocławskiej” przygotowała w poniedziałek 8 marca 2010 specjalną czterostronicową wkładkę opisującą pokrótce sto najbardziej wpływowych kobiet na Dolnym Śląsku. W gronie tym znalazły się również aktorki Teatru Polskiego we Wrocławiu: Anna Ilczuk, Kinga Preis, Halina Rasiakówna i Ewa Skibińska.

Tak opisano nasze aktorki:

Anna Ilczuk

Przed egzaminami do szkoły aktorskiej usłyszała, że ma fatalny głos i nigdy nie będzie aktorką. Na początku studiów dostawała tróje. Dziś w teatrze gra u najlepszych reżyserów, a widzowie kochają ją za rolę Emilki z Pierwszej miłości. Niedługo zobaczymy ją w filmie Anny Jadowskiej.

Kinga Preis

Po filmie Cztery noce z Anną Jerzego Skolimowskiego złośliwcy mówili, że nawet śpiąc jest w stanie stworzyć wielką kreację. Teatromani mogą ją oglądać na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu m.in. w Sprawie Dantona, kinomani w Domu złym, a miłośnicy seriali w Ojcu Mateuszu.

Halina Rasiakówna

Aktorka Teatru Polskiego. Pracowita, bezkompromisowa. Po słynnym spektaklu Białe małżeństwo w reżyserii Kazimierza Brauna z 1975 roku kochało się w niej pół Wrocławia. W tym sezonie można ją oglądać m.in. w Berku Joselewiczu oraz w Lalce. Róża w serialu Na Wspólnej.

Ewa Skibińska

Mamy wrażenie, że z roku na rok staje się coraz piękniejsza. Ziemię obiecaną w reżyserii Jana Klaty warto zobaczyć chociażby dla mistrzowskiej sceny miłosnej z jej udziałem. Debiutowała w teatrze amatorskim Zielona Latarnia. W Teatrze Polskim od 1986 roku.

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa