Facebook

YT

Twitter

Instagram

Teatr Polski we Wrocławiu, dyrektor Cezary Morawski

Wystawa

Obejrzane

Data wydarzenia: 17.11-15.12.2008

Miejsce: Foyer Sceny im. Jerzego Grzegorzewskiego

Barwne fantazje

Wystawa Barwne fantazje dokumentuje prace nad projektem i realizacją przez dzieci i młodzież z Ognisk Wychowawczych we Wrocławiu fasad zewnętrznych budynków i wejść do Ogniska.

Studnia skarbów – o wartościach ponadczasowych, Moje wyjątkowe imię – o tym, że każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny, Dialog – dłonie – o tym, że trzeba siebie zaakceptować i współpracować ze sobą.

Dzieci podzieliły się ze mną swoimi marzeniami o przyszłych zawodach, wymarzonych widokach przez okno, nadziejach i tym wszystkim, co dla nich ważne.

Prace nad projektem Barwne fantazje trwały rok, udało nam się zrealizować: Tajemniczy Ogród w Ognisku Wychowawczym przy pl. św. Macieja 5a, Wyspę skarbów i Mój wymarzony widok przez okno w Ognisku przy ul. Kościuszki 169/2 oraz Zamek warowny z magiczymi oknami i postacie dzisiejsze-współczesne oraz historyczne przy ul. Legnickiej 30.

Projekt był trudny i wieloetapowy, jednak często towarzyszyło mi poczucie spełnienia i szczęścia oraz sprzyjającego losu – czego życzę wszystkim, którzy w "Barwne fantazje" uwierzyli i nam sprzyjali.

"Kiedy się uśmiechasz, uśmiecha się z Tobą cały świat".

Magdalena Kurek

 

Archiwum

17.11-15.12.2008 Barwne fantazje
26.01.2008 Wernisaż wystawy Mieszkańcy