Facebook

YT

Twitter

Instagram

Teatr Polski we Wrocławiu, dyrektor Cezary Morawski

Wystawa

Obejrzane

Data wydarzenia: 17.11-15.12.2008

Miejsce: Foyer Sceny im. Jerzego Grzegorzewskiego

Barwne fantazje

Wystawa "Barwne fantazje" dokumentuje prace nad projektem i realizacją przez dzieci i młodzież z Ognisk Wychowawczych we Wrocławiu fasad zewnętrznych budynków i wejść do Ogniska.

"Studnia skarbów" - o wartościach ponadczasowych, "Moje wyjątkowe imię" - o tym, że każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny, "Dialog - dłonie" - o tym, że trzeba siebie zaakceptować i współpracować ze sobą.

Dzieci podzieliły się ze mną swoimi marzeniami o przyszłych zawodach,wymarzonych widokach przez okno, nadziejach i tym wszystkim co dla nich ważne.

Prace nad projektem "Barwne fantazje" trwały rok, udało nam się zrealizować: "Tajemniczy Ogród" w Ognisku Wychowawczym na Pl. Św. Macieja 5a, "Wyspę skarbów" i "Mój wymarzony widok przez okno" w Ognisku na ul. Kościuszki169/2, oraz "Zamek warowny z magiczymi oknami" i postacie dzisiejsze-współczesne oraz historyczne przy ul. Legnickiej30.

Projekt był trudny i wieloetapowy, jednak często towarzyszyło mi poczucie spełnienia i szczęścia oraz sprzyjającego losu - czego życzę wszystkim, którzy w "Barwne fantazje" uwierzyli i nam sprzyjali.

"Kiedy się uśmiechasz, uśmiecha się z Tobą cały świat".

Magdalena Kurek

Archiwum

17.11-15.12.2008 Barwne fantazje
26.01.2008 Wernisaż wystawy Mieszkańcy