W środę 28 grudnia 2016 Radio Wrocław Kultura ogłosiło nominacje do Emocji 2016 dla najważniejszych wydarzeń roku 2016 w czasie Europejskiej Stolicy Kultury. Jedną z nominacji otrzymała inscenizacja całości Dziadów Adama Mickiewicza w reżyserii Michała Zadary – „Wyjątkowe doświadczenie międzyludzkiej teatralnej wspólnoty, które zarówno aktorzy, jak i publiczność zapamięta na całe życie. Artystyczne i społeczne spełnienie”.

Emocje – nagrody, którymi Radio Wrocław Kultura docenia najważniejsze dzieła i twórców kultury – przyznawane są od roku 2016. W styczniu 2016 do laureatów powędrowało pierwsze siedem Emocji w siedmiu kategoriach. W roku 2017 Emocje przyznane będą w czerwcu, na koniec sezonu kulturalnego. Wtedy też ogłoszone zostaną nominacje w poszczególnych kategoriach: Film, Literatura, Muzyka, Sztuka i Teatr. Teraz jednak wręczona będzie statuetka w plebiscycie słuchaczy, którzy wybiorą najważniejsze wydarzenie bądź przedsięwzięcie kulturalne ze szczególnego dla Wrocławia roku 2016. Redakcja Radia Wrocław Kultura wraz ze specjalizującymi się w kulturze dziennikarzami Radia RAM wytypowała piętnaście nominacji.

Listę wszystkich nominacji zamieszczono na stronie Radia Wrocław. Tam też można było codziennie do wtorku 3 stycznia 2017 do północy oddawać swój głos na jedną z kandydatur. Do finału zakwalifikuje się pięć wydarzeń, na które zagłosuje najwięcej słuchaczy. W poniedziałek 9 stycznia ogłoszona zostanie lista finalistów, a ostateczne głosowanie, także na stronie Radia Wrocław, potrwa przez kolejny tydzień.

Zwycięzcę poznamy w sobotę 14 stycznia 2017.

Z naszymi Dziadami rywalizowały Europejskie Nagrody Filmowe, Koalicja Miast ESK, projekt Wejście od podwórza, Pop Up Pavillon, koncert Davida Gilmoura, Olimpiada Teatralna, Miesiąc Lwowski, Muzeum Pana Tadeusza, Europejska Noc Literatury, Pawilon Czterech Kopuł, powrót Eberharda Mocka, Światowy Dzień Jazzu, fenomen architektury Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak oraz cykl koncertów Zapomniane Miasto.

 

Jedna ze statuetek Emocji w studiu Radia Wrocław Kultura

 

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa