We wtorek 27 maja 2014 o godzinie 17:00 na Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego zagrany został spektakl z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących – pierwsza odsłona Dziadów w reżyserii Michała Zadary. Przedstawienie było udostępnione niewidomym i niesłyszącym w ramach projektu „Teatr Wyobraźni. Spektakle bez Barier” realizowanego przez Fundację KATARYNKA i finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

<!–

Organizacje i fundacje reprezentujące osoby niewidome, niedowidzące i niesłyszące oraz osoby prywatne, które chciałyby wziąć udział w przedstawieniu 3 kwietnia, proszone są o kontakt mailowy lub telefoniczny z działem marketingu. Bilety na ten spektakl są bezpłatne.

Osoby chcące skorzystać z systemu audiodeskrypcji proszone są o przyniesienie ze sobą telefonów komórkowych z radiem i zestawem słuchawkowym albo przenośnych aparatów radiowych ze słuchawkami. Teatr dysponuje ograniczoną liczbą systemów radiosłuchawkowych. Dziękujemy!

–>

Audiodeskrypcja to technika, która dzięki dodatkowym opisom słownym pozwala w pełni odebrać dzieło sztuki – film, spektakl teatralny czy wystawę w muzeum. W teatrze tworzony jest specjalny opis, który podczas przedstawienia czytany jest przez lektora. Niewidomi odbiorcy słyszą go dzięki specjalnym zestawom słuchawkowym rozdawanym przed spektaklem.

 

Fundacja Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji KATARYNKA

AudiodeskrypcjaWersja dla niesłyszących

Dolny Śląsk

 

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa