Facebook

YT

Twitter

Instagram

Teatr Polski we Wrocławiu, dyrektor Cezary Morawski

1212 Generacja Tpl

Zostań dziennikarzem periodyku teatralnego "1212 Generacja Tpl"!

1212 Generacja Tpl - kwartalnik młodych miłośników teatruOd roku 2008 pismo tworzą ambitni i kreatywni młodzi ludzie. Ich teksty są mocno subiektywnym spojrzeniem na bieżące życie kulturalne województwa. Jeśli masz swoje zdanie – nie pozwól, by Twój głos w debacie na temat kultury był ignorowany.

Jeśli chciałbyś nauczyć się warsztatu dziennikarskiego oraz zapoznać z tajnikami składania i wydawania gazety, zostań współtwórcą pisma. Poszukujemy: redaktorów, fotoreporterów, korektora oraz osoby zajmującej się składem komputerowym.

Pytania proszę nadsyłać na adres: nina [dot] karniej [at] teatrpolski [dot] wroc [dot] pl.

 

 

Zespół redakcyjny

Agata Janikowska

Agata Janikowska – adeptka kulturoznawstwa ze specjalnością filmoznawczą. Trwa w ciągłym szpagacie między kinematografią a teatrem, w którym od lat pozostaje zakochana. W sztuce, którą potrafi emocjonować się godzinami, poszukuje złotego środka między treścią i formą. W wolnym czasie – jeśli akurat nie pisze albo nie zasiada w kinowym bądź teatralnym fotelu – gotuje, czyta lub poszukuje, z kamerą w dłoni, odprysków rzeczywistości.

 

Ksawery Możdżyński

Ksawery Możdżyński – ur. 4 czerwca 2000 roku w Oławie. W 2007 roku rozpoczął swoją edukację w pierwszej klasie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kątach Wrocławskich. Trzy lata później przeprowadził się do Wrocławia. Tam przez kolejne trzy lata uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 97 im. Jana Brzechwy. Szkołę podstawową ukończył z czerwonym paskiem i czterdziestopunktowym wynikiem na teście szóstoklasisty. Obecnie jest uczniem drugiej klasy o profilu matematyczno-informatycznym w Gimnazjum nr 30 im. Polonii Francuskiej. Trenuje Capoeira Angola i akrobatykę. Interesuje się informatyką i nauką języków obcych. Z wielkim zamiłowaniem czyta książki popularnonaukowe, fantasy, sci-fi i post-apo. Jego ulubione dzieła literackie to powieść Dmitrija Głuchowskiego Metro 2033 i jej kontynuacja Metro 2034. W przyszłości chciałby się zająć pisaniem programów komputerowych.

 

Agata SuropekAgata Suropek – studiuje filologię polską. Nie wyobraża sobie, jak by to było bez istnienia teatru, muzyki i wieczornych wybiegów po jednej z wrocławskich dzielnic.