Facebook

YT

Twitter

Instagram

Teatr Polski we Wrocławiu, dyrektor Cezary Morawski

Lato w teatrze 2014

"Lato w teatrze" 2014 w Teatrze Polskim we Wrocławiu to półkolonia teatralna dzieci ostatnich klas szkoły podstawowej i młodzieży szkolnej z dysfunkcją wzroku oraz pełnosprawnych gimnazjalistów i licealistów.

Celem naszego przedsięwzięcia było pokazanie świata kolorów osób niewidzących i niedowidzących. Uczestnicy pracowali w grupach integracyjnych: scenograficznej, muzycznej, aktorskiej i audiodeskrypcyjno-dziennikarskiej. Teatr Polski we Wrocławiu już po raz czwarty organizował "Lato w teatrze" – tym razem półkolonię zakończył dwukrotny pokaz spektaklu pod tytułem Światłoczuli z udziałem dzieci i młodzieży na Scenie na Świebodzkim. Reżyserką przedstawienia była Katarzyna Strączek, za scenografię odpowiedzialny był Mateusz Stępniak, grupę muzyczną poprowadził Tomasz Polak, audiodeskrypcja i materiały promocyjne były natomiast tworzone pod okiem Justyny Mańkowskiej i Ewy Kurdas z Fundacji KATARYNKA.

Do programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie zgłoszono 117 wniosków z całej Polski. Komisja ekspertów rekomendowała dofinansowanie projektu Teatru Polskiego we Wrocławiu, który znalazł się w pierwszej piątce laureatów.

Zajęcia z instruktorami odbywały się między 7 a 20 lipca 2014.

  • ♦ Premiera I – 19.07.2014 (sobota), godz. 16:30, Scena na Świebodzkim
  • ♦ Premiera II – 20.07.2014 (niedziela), godz. 16:30, Scena na Świebodzkim

 

Scena na Świebodzkim