Edukacja Nowa

Edukacja Nowa to projekt edukacyjny skierowany do osób dorosłych, dofinansowany ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź.

Składają się na niego dwa filary.

Opowieść teatralna T[pl – comiesięczne projekcje przedstawień Teatru Telewizji zarejestrowane w T[pl.

Senior Grand Prix – cotygodniowe warsztaty dla seniorów, na których uczestnicy pod opieką aktorów T[pl przygotowują minispektakle.

Senior Grand Prix

Dwie grupy warsztatowe pod opieką naszych aktorów (Marcina Piejasia, Agaty Skowrońskiej oraz Dariusza Bereskiego) spotykają się dwa razy w tygodniu na zajęciach teatralnych w salach prób Teatru Polskiego. W trakcie warsztatów przygotują oryginalne minispektakle oparte o klasyków polskiej literatury.

Pokaz pierwszej edycji Senior Grand Prix planujemy na jesieni 2018 roku.

Opowieść Teatralna

Na historię Teatru Polskiego we Wrocławiu składa się praca wybitnych aktorów, reżyserów, scenografów i innych niezwykłych artystów. Teatr jest sztuką ulotną. Jeśli po przedstawieniu zostają fotografie zapis wideo trailery lub spoty reklamowe,  to te niedoskonałe lub fragmentaryczne „dokumenty sztuki” mówią nieco o spektaklach, ale mówią niestety niewiele. Dlatego co miesiąc organizujemy pokazy spektakli Teatru Polskiego zarejestrowane przez Teatr Telewizji. Pokazujemy realizacje i kreacje wybitnych wrocławskich twórców i spotykamy się z twórczością wybitnych artystów tworzących historię Teatru we Wrocławiu i w Polsce.