We wtorek 26 lipca 2016 o godzinie 22:00 w sali 5 w Kinie Nowe Horyzonty podczas XVI Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty wyświetlony został blok filmów krótkometrażowych stanowiących Zestaw 2 w trzeciej edycji Konkursu Powiększenie. Na koniec bloku można było obejrzeć film Bez skrótów w reżyserii Niny Karniej i Filipa Płucisza, dokumentujący powstawanie i premierowy pokaz pełnej wersji Dziadów Adama Mickiewicza w reżyserii Michała Zadary w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Była to polska premiera filmu, który zdążył już w czerwcu 2016 wziąć udział w VIII Short Film Festivalu Oddalenia 2016 w Dublinie.

W Zestawie 2 znalazły się również między innymi or die. IP Group (realizatorów Farinellego, KLINIKEN / miłość jest zimniejsza… i GRIMM: czarnego śniegu) czy Limbs of Sun Krzysztofa Skoniecznego i Jacqueline Sobiszewski (autorów wideo do Media Medei).

Konkurs Powiększenie przeznaczony jest dla filmów zrealizowanych przez twórców mieszkających lub studiujących na terenie województwa dolnośląskiego czy wyprodukowanych przez instytucję lub firmę z siedzibą zarejestrowaną na terenie województwa dolnośląskiego, względnie takich, których tematyka w bezpośredni sposób odnosi się do Wrocławia i regionu Dolnego Śląska. W Konkursie Powiększenie mogą brać udział filmy dokumentalne, fabularne, eksperymentalne, animowane, wideoklipy, prace wideo, filmy artystów wizualnych i etiudy szkolne.

 

"Bez skrótów" na Nowych Horyzontach

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa