Trzy filmy z udziałem aktorów Teatru Polskiego we Wrocławiu zdobyły nagrody na zakończonym w sobotę 15 września 2012 XXXI Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”.

Nagrodę Główną festiwalu – Wielkiego Jantara – otrzymał film Anny Wieczur-Bluszcz Być jak Kazimierz Deyna z Wiesławem Cichym. Być jak Kazimierz Deyna przyznano też Jantary za zdjęcia (Tomasz Naumiuk) oraz jedną z dwóch statuetek ex aequo za rolę kobiecą (Gabriela Muskała).

Głównym kontrandydatem debiutu Wieczur-Bluszcz do nagród była Dziewczyna z szafy, którą wyreżyserował Bodo Kox. Jest to jego profesjonalny debiut po kilku filmach amatorskich. Obraz, w którym zagrała Teresa Sawicka, doceniono za rolę męską (były aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu Wojciech Mecwaldowski), a ponadto film dostał Nagrodę Jury Młodzieżowego i Nagrodę Dziennikarzy.

Nagrodę Publiczności otrzymała Yuma Piotra Mularuka z Aldona Struzik.

Jury Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych obradowało w składzie: Jan Jakub Kolski (przewodniczący), Katarzyna Herman, Ryszard Jaworski, Michał Komar i Jacek Rakowiecki.

Impreza trwała od 10 do 15 września 2015.

 

Młodzi i Film 2012 - plakat

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa