Gadi Roll jest wybitnym reżyserem, dyrektorem The Belgrade Theatre w Coventry. Wcześniej kierował ważnymi scenami w Izraelu, m.in. Beer Sheva Repertory Theatre.

W Polsce dotychczas pracował tylko w Starym Teatrze w Krakowie, gdzie w roku 1996 wyreżyserował Ocalonych Edwarda Bonda (z Magdaleną Cielecką i Jackiem Poniedziałkiem w rolach głównych), pokazując tym przedstawieniem nowe możliwości sztuk widowiskowych i rewolucjonizując teatr krakowski.

W dorobku ma ponad pięćdziesiąt realizacji w Izraelu, Europie i Stanach Zjednoczonych, w tym m.in. Miarkę za miarkę, Księżnę Amalfi, Czekając na Godota, Szkoda, że jest dziwką, Don Carlosa, Zbójców, Don Juan wraca z wojny, Przebudzenie wiosny, Czarownice z Salem, Widok z mostu, Zachodnie wybrzeże czy Dom Bernardy Alba. Jego ostatnia premiera to Romeo i Julia w American Repertory Theatre w Bostonie – tym samym, w którym Krystian Lupa wystawił Trzy siostry Czechowa.

W Teatrze Polskim we Wrocławiu Roll wyreżyseruje sztukę Ödöna von Horvátha Don Juan wraca z wojny – dramat nigdy niewystawiany na naszej scenie. Próby ruszą 23 stycznia 2007, a premierę planujemy na 29 marca 2007.

Anonsowanego na bieżący sezon Hamleta Williama Shakespeare’a Gadi Roll wyreżyseruje we Wrocławiu w roku 2008. Rozpoczęcie prób tej drugiej inscenizacji przewidywane jest 15 marca 2008, a premiera zaplanowana jest 1 czerwca.

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa