W niedzielę 16 czerwca 2013 o godzinie 19:30 na Dużej Scenie Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie odbyła się ogólnopolska premiera musicalu Dana Goggina Siostrunie, który wyreżyserował aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu Mariusz Kiljan.

Wcześniej tego samego dnia, o godzinie 16:30, w Częstochowie zagrany został spektakl przedpremierowy. Po raz pierwszy wszakże obsada Siostruń stanęła przedpremierowo przed publicznością na scenie Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie w środę 12 czerwca 2013 o godzinie 19:30, a w czwartek 13 czerwca 2013 o godzinie 19:30 zorganizowano pierwszy przedpremierowy pokaz warszawski – w Teatrze Komedia.

Dzień po ogólnopolskiej premierze, w poniedziałek 17 czerwca 2013 o godzinach 17:30 i 20:30, przedstawienie będzie pokazane w Teatrze Komedia w Warszawie. Pokaz o godzinie 20:30 będzie galową premierą warszawską.

Siostrunie wyprodukowały częstochowska Agencja Artystyczna Certus oraz warszawski Ale! TEATR.

Reżyseria: Mariusz Kiljan
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Choreografia: Anna Głogowska
Step: Jiřina Nowakowska
Kostiumy: Sylwester Krupiński
Kierownictwo muzyczne: Marcin Partyka

Występują: Katarzyna Żak (Siostra Przełożona), Anna Dereszowska (Siostra Mary Hubert), Jolanta Fraszyńska (Siostra Mary Roberta), Elżbieta Romanowska/Aleksandra Szwed (Siostra Mary Leo) i Robert Rozmus (Siostra Mary Amnezja) oraz czteroosobowy zespół muzyczny The Jobers pod kierownictwem Marcina Partyki

 

Siostrunie - plakat

Siostrunie

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa