We wtorek 21 czerwca 2016 o godzinie 19:00 na Scenie Kameralnej odbyła się premiera przedstawienia pt. Dziady. Spektakl wyreżyserowała Dagmara Mrowiec-Matuszak, a zagrała młodzież wyłoniona w castingu. Wstęp był wolny. W środę 22 czerwca 2016 o godzinie 10:00 zagraliśmy po raz drugi – ten spektakl był integralnym wydarzeniem Wszechnicy Teatralnej.

 

Zapowiedź realizatorów:
Kiedy Adam Mickiewicz pisał swoją pierwszą odsłonę Dziadów, był młodym człowiekiem, zafascynowanym ludowym wyobrażeniem świata, co go wtedy wyraźnie odróżniało od panujących mód teatralnych. Dominował przecież naukowy, oświeceniowy i racjonalny ogląd rzeczywistości. Rzecz by można, że wyznaczał trendy, które za chwilę stały się modne. Mickiewicz cenił swoją młodość, uważał ją za siłę napędową rozwoju kultury. Dojrzałość stała się synonimem stagnacji i rozproszonego wglądu w życie.

Większość dotychczasowych realizatorów i aktorów uczestniczących w inscenizacjach Dziadów to ludzie starsi od Mickiewicza z tamtych lat, dojrzalsi i bardziej podatni na różnego rodzaju kompromisy. Nasze Dziady będą młode energią ich wykonawców, którzy zechcą za ich pomocą porozmawiać ze swoimi rówieśnikami o tym, co dla nich ważne w tym tekście tu i teraz. Dziady przepuszczone przez wrażliwość młodych aktorów-fascynatów zabrzmią współczesnymi dźwiękami i zaczarują projekcjami wideo. Nie wystawimy całości, to już zrobiono, ale oddamy ducha rebelii charakterystycznego dla młodości.

 

Adam Mickiewicz
DZIADY

reżyseria – DAGMARA MROWIEC-MATUSZAK
dramaturgia – PIOTR RUDZKI
scenografia – MATEUSZ STĘPNIAK
muzyka – RAFAŁ MATUSZAK
asystentka reżyserki i inspicjentka – IWONA RÓLCZYŃSKA

zespół artystyczny – gimnazjaliści i licealiści z Wrocławia

premiera – wtorek 21 czerwca 2016, godz. 19:00, Scena Kameralna
wstęp wolny!

kolejny pokaz – wtorek 22 czerwca 2016, godz. 10:00, Scena Kameralna
w ramach Wszechnicy Teatralnej

 

<!–

uwaga, w scenie końcowej używany jest stroboskop

rezerwacje dla grup zorganizowanych (powyżej 10 osób):
nina.karniej@teatrpolski.wroc.pl

–>

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa