Cornel George Popa – Moje życie intymne

przekład – Piotr Klimczak

reżyseria – Piotr Chołodziński

czytali: Sylwia Boroń (gościnnie), Marta Zięba, Jan Blecki, Michał Chorosiński, Jakub Giel, Igor Kujawski, Marcin Pempuś

Mimo sprzeciwu swojego ojca 25-letnia Dorina pracuje w sex shopie. Właściciel sklepu, Aurelian, pod pretekstem rozwijania interesu uruchamia nocną zmianę, aby zapłacić większą pensję Dorinie, z którą ma w tajemnicy przed żoną małe dziecko. Ta prosta decyzja staje się przyczyną dramatycznych wydarzeń.

Moje życie intymne (My Sex Life) to opowieść o kobiecie, która nie prowadzi życia seksualnego, oprócz tego, że pracuje w sex shopie. W świecie opętanym seksem Moje życie intymne nie jest sztuką o seksie, ale o tym, jak fałszywe wyobrażenia wpływają na to, co myślimy i jak się zachowujemy.

Cornel George Popa – prozaik, scenarzysta i dramatopisarz rumuński. Moje życie intymne jest jego najsłynniejszą sztuką, uhonorowaną prestiżową nagrodą UNITER dla najlepszego rumuńskiego dramatu 2004 roku. Autor był naszym gościem – po czytaniu odbyło się spotkanie z nim oraz z reżyserem Piotrem Chołodzińskim.

Wstęp był wolny.

 

Rumuński Instytut Kulturyczytanie współfinansowane przez Rumuński Instytut Kultury

 

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa