Cornel George Popa – Moje życie intymne

przekład – Piotr Klimczak

reżyseria – Piotr Chołodziński

czytali: Sylwia Boroń (gościnnie), Marta Zięba, Jan Blecki, Michał Chorosiński, Jakub Giel, Igor Kujawski, Marcin Pempuś

Mimo sprzeciwu swojego ojca 25-letnia Dorina pracuje w sex shopie. Właściciel sklepu, Aurelian, pod pretekstem rozwijania interesu uruchamia nocną zmianę, aby zapłacić większą pensję Dorinie, z którą ma w tajemnicy przed żoną małe dziecko. Ta prosta decyzja staje się przyczyną dramatycznych wydarzeń.

Moje życie intymne (My Sex Life) to opowieść o kobiecie, która nie prowadzi życia seksualnego, oprócz tego, że pracuje w sex shopie. W świecie opętanym seksem Moje życie intymne nie jest sztuką o seksie, ale o tym, jak fałszywe wyobrażenia wpływają na to, co myślimy i jak się zachowujemy.

Cornel George Popa – prozaik, scenarzysta i dramatopisarz rumuński. Moje życie intymne jest jego najsłynniejszą sztuką, uhonorowaną prestiżową nagrodą UNITER dla najlepszego rumuńskiego dramatu 2004 roku. Autor był naszym gościem – po czytaniu odbyło się spotkanie z nim oraz z reżyserem Piotrem Chołodzińskim.

Wstęp był wolny.

 

Rumuński Instytut Kulturyczytanie współfinansowane przez Rumuński Instytut Kultury

 

Powrót

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa