Facebook

YT

Twitter

Instagram

Teatr Polski we Wrocławiu, dyrektor Cezary Morawski

Nagrody

Nagrody
Nagrody

 

Sezon 2016/2017

DZIADY:

II Konkurs na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa" (2017):

  • twórcy i realizatorzy historycznego przedstawienia całości Dziadów – wyróżnienie honorowe

Inne:

  • Bartosz Porczyk – Wrocławska Nagroda Teatralna (2016)
  • nominacja do nagród kulturalnych Radia Wrocław Kultura – Emocji 2016 – w kategorii najważniejszych wydarzeń roku 2016 w czasie Europejskiej Stolicy Kultury (2016)

Inne:

  • Elżbieta Czaplińska – Złoty Krzyż Zasługi (2016)
  • Jolanta Zalewska – Srebrny Krzyż Zasługi (2016)
  • Agnieszka Kwietniewska – Złota Maska za najlepszą rolę męską (2016) [Komediant w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi]
  • Agnieszka Kwietniewska – IX Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia w Krakowie (2016): Nagroda za najlepszą rolę żeńską [Komediant w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi]
  • Jadwiga Skupnik – medal Zasłużony dla Wrocławia (2017)

 

Sezon 2015/2016

WYCINKA HOLZFÄLLEN:

  • Halina Rasiakówna – Nagroda im. Aleksandra Zelwerowicza za najlepszą kobiecą kreację aktorską sezonu 2014/2015 (2015)
  • Krystian Lupa – Wrocławska Nagroda Teatralna (2015)
  • finalista plebiscytu Energia Kultury (2016)

DZIECI Z BULLERBYN:

  • Atest Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego (2015)

PODRÓŻ ZIMOWA:

II Festiwal Nowego Teatru w Rzeszowie – LIV Rzeszowskie Spotkania Teatralne (2015):

  • Małgorzata Gorol – wyróżnienie
  • Krzesisława Dubielówna, Małgorzata Gorol, Maja Kleszcz, Agnieszka Kwietniewska, Halina Rasiakówna, Ewa Skibińska – wyróżnienie Forum Młodych Krytyków za aktorstwo
  • Maja Kleszcz – wyróżnienie Forum Młodych Krytyków za muzykę

VIII Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia w Krakowie (2015):

  • Halina Rasiakówna – pierwsza nagroda aktorska
  • Małgorzata Gorol – druga nagroda aktorska
  • Maja Kleszcz – nagroda za najlepszą muzykę oryginalną
  • zespół aktorski przedstawienia – wyróżnienie dla najlepszego zespołu teatralnego

Inne:

  • Małgorzata Gorol – Nagroda im. Leona Schillera (2016)

DZIADY. CZĘŚCI I, II I IV ORAZ WIERSZ UPIÓR:

I Konkurs na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa" – Część II: Konkurs inscenizacji (2015):

  • Nagroda Główna im. Wojciecha Bogusławskiego za najlepszy spektakl
  • Michał Zadara – główna nagroda za reżyserię
  • Bartosz Porczyk – główna nagroda aktorska

DZIADÓW CZĘŚĆ III:

I Konkurs na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa" – Część II: Konkurs inscenizacji (2015):

  • Nagroda Główna im. Wojciecha Bogusławskiego za najlepszy spektakl
  • Michał Zadara – główna nagroda za reżyserię
  • Bartosz Porczyk – główna nagroda aktorska
  • Wojciech Ziemiański – wyróżnienie

XXXVI Warszawskie Spotkania Teatralne (2016):

  • Cezary Łukaszewicz – najlepsza męska rola drugoplanowa według serwisu Teatr dla Was

TERMOPILE POLSKIE:

I Konkurs na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa" – Część II: Konkurs inscenizacji (2015):

  • Wojciech Ziemiański – wyróżnienie

ŚMIERĆ I DZIEWCZYNA:

XXXVI Warszawskie Spotkania Teatralne (2016):

  • Katarzyna Borkowska – najlepsza scenografia według serwisu Teatr dla Was
  • Katarzyna Borkowska – najlepsze kostiumy według serwisu Teatr dla Was
  • Katarzyna Borkowska – najlepsza reżyseria światła według serwisu Teatr dla Was
  • Małgorzata Gorol – najlepsza aktorka według serwisu Teatr dla Was
  • Dominika Knapik – najlepsza choreografia według serwisu Teatr dla Was

Inne:

  • Ewelina Marciniak – Paszport "Polityki" w kategorii Teatr (2016)
  • Małgorzata Gorol – Nagroda im. Leona Schillera (2016)
  • Małgorzata Gorol – Nagroda Kulturalna "Gazety Wyborczej – Wrocław" WARTO w kategorii Teatr (2016)
  • Małgorzata Gorol – Talent Trójki w kategorii Teatr (2016)

Inne:

  • Teatr Polski we Wrocławiu – statuetka Programu Pomocy dla Rodzin Wielodzietnych (2015)
  • Anna Dobosz; Mirosław Gołębiowski; Roman Rybacki; Tomasz Zaborski – złote Medale za Długoletnią Służbę (2016)
  • Andrzej Fiutek – srebrny Medal za Długoletnią Służbę (2016)
  • Magdalena Kabata; Agnieszka Kwietniewska; Rafał Kronenberger; Michał Mrozek – odznaki Zasłużony dla Kultury Polskiej (2016)
  • Agnieszka Kwietniewska – LVI Kaliskie Spotkania Teatralne (2016): Grand Prix i nagroda jury społecznego [Komediant w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi]
  • zespół Teatru Polskiego we Wrocławiu – nominacja do nagród kulturalnych Radia Wrocław Kultura – Emocji 2015 – w kategorii Teatr (2016)

 

Sezon 2014/2015

DZIADY. CZĘŚCI I, II I IV ORAZ WIERSZ UPIÓR:

  • Bartosz Porczyk – Nagroda im. Aleksandra Zelwerowicza za najlepszą męską kreację aktorską sezonu 2013/2014 (2014)
  • Bartosz Porczyk – nominacja do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej (2014)
  • Bartosz Porczyk – nominacja do Paszportu "Polityki" w kategorii Teatr (2014)
  • Bartosz Porczyk – Nagroda Kulturalna "Gazety Wyborczej – Wrocław" WARTO w kategorii Teatr (2015)
  • zespół aktorski Teatru Polskiego we Wrocławiu – Gwarancja Kultury w kategorii Teatr (2015)
  • Michał Zadara – doroczna nagroda ministra kultury i dziedzictwa narodowego (2015)

TERMOPILE POLSKIE:

  • Jan Klata – nominacja do Nagrody im. Konrada Swinarskiego (2014)
  • Bartosz Porczyk – Nagroda Kulturalna "Gazety Wyborczej – Wrocław" WARTO w kategorii Teatr (2015)
  • zespół aktorski Teatru Polskiego we Wrocławiu – Gwarancja Kultury w kategorii Teatr (2015)

KRONOS:

VII Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia w Krakowie (2014):

  • Aleksandra Wasilkowska – nagroda za najlepszą scenografię
  • Robert Mleczko i Bartosz Nalazek – nagroda za najlepszą oprawę wizualną
  • specjalne wyróżnienie dla przedstawienia

WYCINKA HOLZFÄLLEN:

VII Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia w Krakowie (2014):

  • nagroda za najlepsze przedstawienie
  • Krystian Lupa – nagroda za najlepszą reżyserię
  • Piotr Skiba – nagroda za najlepszą pierwszoplanową rolę męską

XXXV Warszawskie Spotkania Teatralne (2015):

  • najlepszy spektakl według serwisu Teatr dla Was
  • Krystian Lupa – najlepszy reżyser według serwisu Teatr dla Was
  • Jan Frycz, Wojciech Ziemiański i Piotr Skiba – najlepsi aktorzy według serwisu Teatr dla Was
  • Karol Rakowski i Łukasz Twarkowski – najlepsze wideo według serwisu Teatr dla Was

Inne:

  • zespół aktorski Teatru Polskiego we Wrocławiu – Gwarancja Kultury w kategorii Teatr (2015)
  • Krystian Lupa – Supergwarancja (2015)

DZIADÓW CZĘŚĆ III:

XL Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka Polska" (2015):

  • Mariusz Kiljan – nagroda aktorska
  • Ewa Skibińska – nagroda za rolę epizodyczną

SZAPOCZNIKOW. STAN NIEWAŻKOŚCI / NO GRAVITY:

L Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt w Szczecinie (2015):

  • Barbara Wysocka – wyróżnienie

PODRÓŻ ZIMOWA:

LV Kaliskie Spotkania Teatralne – Festiwal Sztuki Aktorskiej (2015):

  • Krzesisława Dubielówna – główna nagroda aktorska
  • Małgorzata Gorol – główna nagroda aktorska
  • Ewa Skibińska – główna nagroda aktorska

DZIECI Z BULLERBYN:

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Bez Granic" dla dzieci w Cieszynie i Czeskim Cieszynie (2015):

  • Złamany szlaban – pierwsze miejsce w werdykcie publiczności i główna nagroda festiwalu

BURZA:

XXII Konkurs na Najlepszą Inscenizację Dzieł Dramatycznych Williama Shakespeare’a w sezonie artystycznym 2014/2015 (2015):

  • nominacja do Złotego Yoricka i zaproszenie na XIX Festiwal Szekspirowski w Trójmieście (2015)

Inne:

  • Aldona Struzik – XLIII Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu (2014): jedna z pięciu równorzędnych nagród [monodram Daisy – błękitna tożsamość]
  • Aldona Struzik – nagroda marszałka województwa dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury (2014)
  • Stanisław Melski – XVIII Międzynarodowy Festiwal Spektakli Kameralnych Według Prac Fiodora Dostojewskiego w Nowogrodzie Wielkim i Starej Russie (2014): nagroda dla najlepszego reżysera [Zbrodnia i kara w Teatrze Małym we Wrocławiu]

 

Sezon 2013/2014

COURTNEY LOVE:

VI Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia w Krakowie (2013):

  • Monika Strzępka – nagroda za najlepszą reżyserię
  • Michał Korchowiec – nagroda za najlepszą scenografię
  • zespół Teatru Polskiego we Wrocławiu – nagroda dla najlepszego zespołu aktorskiego

XXII Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt w Toruniu (2014):

  • Mariusz Kiljan – nagroda dla najlepszego aktora festiwalu

Inne:

  • Monika Strzępka – nominacja do Nagrody im. Konrada Swinarskiego (2013)
  • nominacja do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej (2013)

TERMOPILE POLSKIE:

I Konkurs na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa" – Część I: Konkurs projektów (2014):

  • nagroda za projekt inscenizacji

DZIADY. CZĘŚCI I, II I IV ORAZ WIERSZ UPIÓR:

XXXIX Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka Polska" (2014):

  • Bartosz Porczyk – Wielka Nagroda Aktorska
  • Bartosz Porczyk – nagroda jury społecznego

Inne:

  • Bartosz Porczyk – najlepszy aktor w sezonie 2013/2014 według serwisu Teatr dla Was (2014)

DZIECI Z BULLERBYN:

IV Festiwal Teatralna Karuzela w Łodzi (2014):

  • druga nagroda
  • Anna Ilczuk – nagroda za najlepszą reżyserię

STAND_UP WITKACY:

  • Wiesław Cichy – najlepszy aktor w sezonie 2013/2014 według serwisu Teatr dla Was (2014)

Inne:

  • Ewa Skibińska – nominacja w konkursie Człowiek Roku 2013 w kategorii Kultura (2014)
  • Krzysztof Mieszkowski – nominacja w plebiscycie "Polski – Gazety Wrocławskiej" na Dolnoślązaka Roku 2013 (2014)
  • Krzysztof Mieszkowski – nominacja w Plebiscycie 25-lecia "Gazety Wyborczej – Wrocław" (2014)
  • Krzysztof Mieszkowski – Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2014)

 

Sezon 2012/2013

POCZEKALNIA.0:

V Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia w Krakowie (2012):

  • Krystian Lupa – nagroda za najlepszą reżyserię
  • Halina Rasiakówna – nagroda za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą

TĘCZOWA TRYBUNA 2012:

  • Michał Korchowiec – Nagroda im. Leona Schillera (2013)

COURTNEY LOVE:

XIX Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (2013):

  • nagroda za najlepsze przedstawienie
  • Michał Korchowiec – Nagroda im. Jana Świderskiego

Inne:

  • Michał Korchowiec – Nagroda im. Leona Schillera (2013)

FILOKTET:

XXXIII Warszawskie Spotkania Teatralne (2013):

  • Barbara Wysocka – najlepsza adaptacja według serwisu Teatr dla Was
  • Barbara Wysocka – najlepsza reżyseria według serwisu Teatr dla Was
  • Marcin Czarnik – najlepszy aktor w roli głównej według serwisu Teatr dla Was

TITUS ANDRONICUS:

XXXIII Warszawskie Spotkania Teatralne (2013):

  • Ewa Skibińska – specjalne wyróżnienie serwisu Teatr dla Was

XX Konkurs na Najlepszą Inscenizację Dzieł Dramatycznych Williama Shakespeare’a w sezonie artystycznym 2012/2013 (2013):

  • wyróżnienie i zaproszenie na XVII Festiwal Szekspirowski w Trójmieście (2013)

MITOLOGIE:

  • Paweł Świątek – finalista Talentów Trójki w kategorii Teatr (2013)

Inne:

  • Sylwia Boroń – 48 Hour Film Project Warsaw 2012: nagroda dla najlepszej aktorki [film Linienie]
  • Kinga Preis – nagroda marszałka województwa dolnośląskiego za zasługi dla regionu (2012)
  • Adam Szczyszczaj – XI Festiwal Prapremier w Bydgoszczy (2012): honorowe wyróżnienie [Awantura Warszawska. Waszyngton – Moskwa – Londyn w Muzeum Powstania Warszawskiego]
  • Andrzej Kłak – V Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia w Krakowie (2012): nagroda za najlepszą drugoplanową rolę męską [O dobru w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu]
  • Anna Ilczuk – Nagroda Kulturalna "Gazety Wyborczej – Wrocław" wARTo w kategorii Teatr (2013) [Molly b. w Grupie Artystycznej Ad Spectatores Pod Wezwaniem Calderóna we Wrocławiu]
  • Stanisław Melski – Międzynarodowy Dzień Teatru (2013): dyplom marszałka województwa dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury
  • Monika Bolly – XV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Antycznej "Bosforskie agony" w Kerczu (2013): nagroda Srebrnej Maski [monodram Kalina w Teatrze Małym we Wrocławiu]
  • Stanisław Melski – XV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Antycznej "Bosforskie agony" w Kerczu (2013): nagroda za najlepszą reżyserię [Król Edyp w Teatrze Małym we Wrocławiu]
  • Tomasz Lulek – Odznaka Honorowa "Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego" (2013)
  • Kinga Preis – nominacja do Złotej Kaczki za role w filmach Pawła Wendorffa Nie ten człowiek, Agnieszki Holland W ciemności i Wojciecha Smarzowskiego Róża (2012)
  • Marcin Czarnik – nominacja do Złotej Kaczki za rolę w filmie Anki i Wilhelma Sasnalów Z daleka widok jest piękny (2012)
  • Andrzej Kłak; Marcin Pempuś – nominacje do piątej edycji Nagrody Kulturalnej "Gazety Wyborczej – Wrocław" wARTo w kategorii Teatr (2013)

 

Sezon 2011/2012

SZOSA WOŁOKOŁAMSKA:

  • Barbara Wysocka – nominacja do Nagrody im. Konrada Swinarskiego (2011)
  • nominacja do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej (2011)

UTWÓR O MATCE I OJCZYŹNIE:

XVIII Mednarodni festival uprizoritvenih umetnosti Ex Ponto w Lublanie (2011):

  • trzecie miejsce w plebiscycie publiczności

XI Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu (2011):

  • Grand Prix
  • Jan Klata – Nagroda Główna za reżyserię
  • Justyna Łagowska – nagroda za scenografię
  • Magdalena Śniadecka – nagroda za fonosferę

IV Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia w Krakowie (2011):

  • Jan Klata – nagroda za najlepszą reżyserię
  • zespół Teatru Polskiego we Wrocławiu – nagroda dla najlepszego zespołu aktorskiego

Międzynarodowy Dzień Teatru (2012):

  • nagroda marszałka województwa dolnośląskiego za najlepszy spektakl w teatrach Dolnego Śląska w 2011 roku

XXI Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt w Toruniu (2012):

  • Jan Klata – nagroda za opracowanie muzyczne
  • Magdalena Śniadecka – nagroda za fonosferę

Inne:

  • Jan Klata – nominacja do Nagrody im. Konrada Swinarskiego (2011)

TĘCZOWA TRYBUNA 2012:

X Festiwal Prapremier w Bydgoszczy (2011):

  • Grand Prix
  • nagroda w plebiscycie młodych w kategorii Spektakl

IV Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia w Krakowie (2011):

  • nagroda za najlepsze przedstawienie
  • zespół Teatru Polskiego we Wrocławiu – nagroda dla najlepszego zespołu aktorskiego

Międzynarodowy Dzień Teatru (2012):

  • nagroda marszałka województwa dolnośląskiego za najciekawsze wydarzenie w teatrach Dolnego Śląska w 2011 roku

Inne:

  • nominacja do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej (2011)
  • Monika Strzępka i Paweł Demirski – nominacja do Gwarancji Kultury w kategorii Teatr (2012)

BIESY:

  • Krzysztof Garbaczewski – Paszport "Polityki" w kategorii Teatr (2012)

KAZIMIERZ I KAROLINA:

V Europejskie Spotkania Teatralne "Bliscy Nieznajomi" w Poznaniu (2012):

  • Marcin Czarnik – najlepszy aktor w roli głównej według serwisu Teatr dla Was
  • Mirek Kaczmarek – najlepsza scenografia według serwisu Teatr dla Was
  • Mirek Kaczmarek i Małgorzata Matera – najlepsze kostiumy według serwisu Teatr dla Was
  • Justyna Łagowska – najlepsza reżyseria światła według serwisu Teatr dla Was
  • Maćko Prusak – najciekawszy ruch sceniczny według serwisu Teatr dla Was

Inne:

  • Beata Kurzyca; Alina Rudkowska; Jadwiga Ziemińska – złote Medale za Długoletnią Służbę (2011)
  • Ewa Wilk; Tadeusz Tworek – srebrne Medale za Długoletnią Służbę (2011)
  • Stanisław Melski – Medal Komisji Edukacji Narodowej (2011)
  • Bogusław Danielewski – nagroda WENA za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury (2011)
  • Mariusz Kiljan – Międzynarodowy Dzień Teatru (2012): nagroda marszałka województwa dolnośląskiego za najlepszą rolę męską w teatrach Dolnego Śląska w 2011 roku [Frankenstein w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu]
  • Kinga Preis – Wiktor 2011 w kategorii Aktor telewizyjny roku (2012)
  • Kinga Preis – Polskie Nagrody Filmowe – Orły 2012 w kategorii Najlepsza drugoplanowa rola kobieca za rolę w filmie Wojciecha Smarzowskiego Róża (2012)
  • Monika Bolly – XIV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Antycznej "Bosforskie agony" w Kerczu (2012): nagroda w kategorii Najlepsza rola kobieca [monodram Sachem w Teatrze Małym we Wrocławiu]
  • Kinga Preis – tytuł Profesjonalistki Forbesa w konkursie Profesjonaliści Forbesa 2012 – Zawody Zaufania Publicznego (2012)
  • Kinga Preis – nominacja do Polskich Nagród Filmowych – Orłów 2012 w kategorii Najlepsza drugoplanowa rola kobieca za rolę w filmie Agnieszki Holland W ciemności (2012)
  • Bartosz Porczyk – nominacja w Konkursie Człowiek Roku portalu tuWroclaw.com 2011 w kategorii Kultura (2012)
  • Krzesisława Dubielówna; Anna Ilczuk; Ewa Skibińska; Marcin Czarnik; Mariusz Kiljan; Michał Opaliński; Bartosz Porczyk – nominacje do tytułu Profesjonalisty Forbesa w konkursie Profesjonaliści Forbesa 2012 – Zawody Zaufania Publicznego (2012)

 

Sezon 2010/2011

ZIEMIA OBIECANA:

  • Ewa Skibińska – nominacja do Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za najlepszą rolę kobiecą w sezonie 2009/2010 (2010)
  • Jan Klata i Sebastian Majewski – nominacja do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej za adaptację (2010)

SMYCZ:

  • pierwsze miejsce w kategorii Teatralny i Literacki Hit Dekady na Dolnym Śląsku plebiscytu Hity Dekady (2011)

IV Katowicki Karnawał Komedii (2011):

  • Bartosz Porczyk – Nagroda aktorska im. Bogumiła Kobieli

SPRAWA DANTONA:

  • siódme miejsce w kategorii Teatralny i Literacki Hit Dekady na Dolnym Śląsku plebiscytu Hity Dekady (2011)

SZOSA WOŁOKOŁAMSKA:

Międzynarodowy Dzień Teatru (2011):

  • nagroda marszałka województwa dolnośląskiego za najlepszy spektakl w teatrach Dolnego Śląska w 2010 roku
  • Rafał Kronenberger – nagroda marszałka województwa dolnośląskiego za najlepszą rolę męską w teatrach Dolnego Śląska w 2010 roku

Inne:

  • Adam Szczyszczaj – Nagroda Kulturalna "Gazety Wyborczej – Wrocław" wARTo w kategorii Teatr (2011)
  • nominacja do Szczytu Kultury – nagrody portalu G Punkt za najlepsze wrocławskie przedstawienie 2010 roku (2011)

BIESY:

Międzynarodowy Dzień Teatru (2011):

  • Marcin Czarnik – nominacja do nagrody marszałka województwa dolnośląskiego za najlepszą rolę męską w teatrach Dolnego Śląska w 2010 roku
  • Ewa Skibińska – nominacja do nagrody marszałka województwa dolnośląskiego za najlepszą rolę epizodyczną w teatrach Dolnego Śląska w 2010 roku

Inne:

  • Adam Szczyszczaj – Nagroda Kulturalna "Gazety Wyborczej – Wrocław" wARTo w kategorii Teatr (2011)

SEN NOCY LETNIEJ:

Międzynarodowy Dzień Teatru (2011):

  • Ewa Skibińska – nagroda marszałka województwa dolnośląskiego za najlepszą rolę kobiecą w teatrach Dolnego Śląska w 2010 roku

XIII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje w Katowicach (2011):

  • Monika Pęcikiewicz – nagroda jury społecznego

Inne:

  • Ewa Skibińska – nominacja do Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za najlepszą rolę kobiecą w sezonie 2009/2010 (2010)

PANI Z MORZA:

Międzynarodowy Dzień Teatru (2011):

  • Dariusz Maj – nominacja do nagrody marszałka województwa dolnośląskiego za najlepszą rolę męską w teatrach Dolnego Śląska w 2010 roku

Inne:

  • Marta Kuźmiak i Katarzyna Majewska – nominacja do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej za międzynarodowy projekt "Strefa: Norwegia" (2010)

UTWÓR O MATCE I OJCZYŹNIE:

XVII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi (2011):

  • tytuł Najlepszego Spektaklu w werdykcie publiczności

XLVI Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt w Szczecinie (2011):

  • Justyna Łagowska – Nagroda Jury za scenografię i reżyserię światła
  • Halina Rasiakówna – wyróżnienie

LI Kaliskie Spotkania Teatralne – Festiwal Sztuki Aktorskiej (2011):

  • Grand Prix
  • Statuetka Wojciecha – nagroda dla całego zespołu aktorskiego przedstawienia za kreację zbiorową

XVII Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (2011):

  • Jan Klata – nagroda za najlepszą reżyserię
  • Anna Ilczuk – Nagroda im. Jana Świderskiego
  • Justyna Łagowska – wyróżnienie za najlepszą koncepcję wizualną przedstawienia

TĘCZOWA TRYBUNA 2012:

XVII Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (2011):

  • Paweł Demirski – nagroda za najlepszy tekst
  • Monika Strzępka – nagroda za najlepszą reżyserię
  • Michał Opaliński – nagroda za najlepszą rolę męską

Inne:

  • Jadwiga Skupnik – nagroda WENA za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury (2010)
  • Teatr Polski we Wrocławiu – drugie miejsce w kategorii "Instytucja wspierająca przedsiębiorczość studentów" w konkursie Złoty Krawat 2010
  • Kinga Preis; Edwin Petrykat; Andrzej Wilk – Złoty Krzyż Zasługi (2011)
  • Elżbieta Czaplińska; Adam Cywka; Mariusz Kiljan; Igor Kujawski; Jerzy Porzyczek – Srebrny Krzyż Zasługi (2011)
  • Marian Czerski; Tomasz Lulek – Brązowy Krzyż Zasługi (2011)
  • Anna Ilczuk; Elżbieta Małecka; Barbara Paska; Katarzyna Strączek; Dariusz Bartołd; Jan Blecki; Adam Buraczek; Andrzej Gemborys; Maciej Kabata; Remigiusz Lenczyk; Leszek Nowak; Grzegorz Ragan; Roman Rybacki; Adam Szczyszczaj – odznaki Zasłużony dla Kultury Polskiej (2011)
  • Grażyna Krukówna; Halina Rasiakówna; Ewa Skibińska; Andrzej Mrozek; Wojciech Ziemiański – Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2011)
  • Bożena Baranowska; Halina Śmiela-Jacobson; Wiesław Cichy; Marcin Czarnik; Stanisław Melski; Bartosz Porczyk – Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2011)
  • Monika Strzępka i Paweł Demirski – Paszporty "Polityki" w kategorii Teatr (2011)
  • Jan Klata i jego spektakle – piąte miejsce w kategorii Teatralny i Literacki Hit Dekady w Polsce plebiscytu Hity Dekady (2011)
  • spektakle Krystiana Lupy – siódme miejsce w kategorii Teatralny i Literacki Hit Dekady w Polsce plebiscytu Hity Dekady (2011)
  • Krzysztof Mieszkowski – szóste miejsce w kategorii Teatralny i Literacki Hit Dekady na Dolnym Śląsku plebiscytu Hity Dekady (2011)
  • Kinga Preis – ósme miejsce w kategorii Teatralny i Literacki Hit Dekady na Dolnym Śląsku plebiscytu Hity Dekady (2011)
  • Leszek Nowak – nagroda marszałka województwa dolnośląskiego dla najlepszego pracownika technicznego w teatrach Dolnego Śląska w 2010 roku (2011)
  • Anna Ilczuk; Bartosz Porczyk – nominacje portalu Moje Miasto Wrocław w plebiscycie 7 nadziei Wrocławia (2011)
  • Kinga Preis – nominacja do Polskich Nagród Filmowych – Orłów 2011 w kategorii Najlepsza drugoplanowa rola kobieca za rolę w filmie Feliksa Falka Joanna (2011)

 

Sezon 2009/2010

SPRAWA DANTONA:

  • finalista plebiscytu Energia Kultury (2010)

SZAJBA:

IX Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu (2009):

  • Mirek Kaczmarek – nagroda za scenografię
  • Marian Czerski – wyróżnienie za rolę drugoplanową

Międzynarodowy Dzień Teatru (2010):

  • Kinga Preis – nominacja do nagrody marszałka województwa dolnośląskiego za najlepszą rolę kobiecą w teatrach Dolnego Śląska w 2009 roku
  • Marcin Czarnik – nominacja do nagrody marszałka województwa dolnośląskiego za najlepszą rolę męską w teatrach Dolnego Śląska w 2009 roku

XVI Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (2010):

  • finalista konkursu

SAMSARA DISCO:

  • Szczyt Kultury – nagroda portalu G Punkt za najlepsze wrocławskie przedstawienie 2009 roku (2010)

BEREK JOSELEWICZ:

  • Remigiusz Brzyk i Tomasz Śpiewak – Honorowe Medale "Powstanie w Getcie Warszawskim" (2010)

ZIEMIA OBIECANA:

XXXV Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka Polska" (2010):

  • Jan Klata – nagroda główna
  • Ewa Skibińska; Wojciech Ziemiański – nagrody aktorskie
  • nagroda redakcji gazetki festiwalowej "conFronta"

SEN NOCY LETNIEJ:

XIV Festiwal Szekspirowski w Trójmieście (2010):

  • nominacja do Złotego Yoricka

Inne:

  • Edwin Petrykat – Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2009)
  • Halina Rasiakówna; Jadwiga Skupnik; Edwin Petrykat – nagrody marszałka województwa dolnośląskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury (2009)
  • Ryszarda Koman – nagroda marszałka województwa dolnośląskiego dla najlepszego pracownika technicznego w teatrach Dolnego Śląska w 2009 roku (2010)
  • Krzysztof Garbaczewski – Talent Trójki w kategorii Teatr (2010)
  • Kinga Preis – XXXV Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2010): nagroda serwisu Stopklatka.pl za główną rolę kobiecą [film Milion dolarów]
  • Stanisław Melski – Złoty Krzyż Zasługi (2010)
  • Marcin Czarnik – nominacja do drugiej edycji Nagrody Kulturalnej "Gazety Wyborczej – Wrocław" wARTo w kategorii Teatr (2010)
  • Marta Kuźmiak i Katarzyna Majewska – nominacja do Szczytu Kultury – nagrody portalu G Punkt w kategorii najlepszego dolnośląskiego animatora kultury 2009 roku (2010)
  • Marta Kuźmiak – nominacja do nagrody marszałka województwa dolnośląskiego za upowszechnianie teatru w 2009 roku (2010)
  • Kinga Preis – nominacja do Polskich Nagród Filmowych – Orłów 2010 w kategorii Najlepsza główna rola kobieca za rolę w filmie Wojciecha Smarzowskiego Dom zły (2010)

 

Sezon 2008/2009

SPRAWA DANTONA:

XXXVIII Jeleniogórskie Spotkania Teatralne (2008):

  • drugie miejsce w plebiscycie publiczności

I Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia w Krakowie (2008):

  • Jan Klata – nagroda za najlepszą reżyserię
  • Mirek Kaczmarek – nagroda za najlepszą scenografię

XI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje w Katowicach (2009):

  • Jan Klata – Laur Konrada
  • Jan Klata – nagroda dziennikarzy
  • Jan Klata – nagroda publiczności

XV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi (2009):

  • nagroda Kapituły Loży Teatru Powszechnego
  • Wiesław Cichy – tytuł Najlepszego Aktora w werdykcie publiczności

IV Ogólnopolski Konkurs na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Europejskiej (2009):

  • nagroda dla "najlepszego przedstawienia popularyzującego dawne dzieło literatury polskiej"
  • Marcin Czarnik – nagroda za najlepszą rolę męską

Międzynarodowy Dzień Teatru (2009):

  • nagroda marszałka województwa dolnośląskiego za najlepszy spektakl w teatrach Dolnego Śląska w 2008 roku
  • Kinga Preis – nagroda marszałka województwa dolnośląskiego za najlepszą rolę epizodyczną w teatrach Dolnego Śląska w 2008 roku
  • Wiesław Cichy; Marcin Czarnik – nominacje do nagrody marszałka województwa dolnośląskiego za najlepszą rolę męską w teatrach Dolnego Śląska w 2008 roku

XIX Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt w Toruniu (2009):

  • Grand Prix
  • Jan Klata – nagroda za najlepszą reżyserię
  • Mirek Kaczmarek – nagroda za najlepszą scenografię
  • Marcin Czarnik – nagroda dla najlepszego aktora festiwalu

Inne:

  • Jan Klata – Nagroda im. Konrada Swinarskiego (2008)
  • Jan Klata – Wrocławska Nagroda Teatralna (2008)
  • Marcin Czarnik; Wiesław Cichy; Bartosz Porczyk – nominacje do Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za najlepszą rolę męską w sezonie 2007/2008 (2008)
  • Jan Klata – nominacja do Gwarancji Kultury w kategorii Teatr (2009)

SMYCZ:

XXXVIII Jeleniogórskie Spotkania Teatralne (2008):

  • pierwsze miejsce w plebiscycie publiczności
  • Bartosz Porczyk – nagroda prezydenta Jeleniej Góry
  • Bartosz Porczyk – nagroda młodzieżowego jury za najlepszą męską kreację aktorską

XLII Międzynarodowe Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora (2008):

  • Bartosz Porczyk – nagroda specjalna prezydenta Wrocławia
  • Bartosz Porczyk – nagroda Banku PKO BP

LALKA:

XXXIV Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka Polska" (2009):

  • Bartosz Porczyk – nagroda aktorska
  • Jolanta Janiczak i Wiktor Rubin – wyróżnienie za utwór sceniczny

SZAJBA:

IV Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni (2009):

  • twórcy przedstawienia – druga nagroda
  • nagroda dziennikarzy

Inne:

  • Tomasz Lulek – Medal "Zasłużony dla Wrocławia" (2008)
  • Krystian Lupa – Kreator Kultury – specjalny Paszport "Polityki" (2009)
  • Kinga Preis – XXX Przegląd Piosenki Aktorskiej (2009): Dyplom Mistrzowski – Nagroda Kapituły im. Aleksandra Bardiniego
  • Krystian Lupa – Europejska Nagroda Teatralna (XIII Premio Europa per il Teatro) za całokształt twórczości (2009)
  • Tadeusz Szymków – Kryształowy Dzik – nagroda specjalna organizatorów II Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy, przyznana pośmiertnie za osiągnięcia aktorskie (2009)
  • Jan Klata – doroczna nagroda ministra kultury i dziedzictwa narodowego (2009)
  • Marek Iwanaszko – Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2009)
  • Anna Ilczuk; Bartosz Porczyk – nominacje do pierwszej edycji Nagrody Kulturalnej "Gazety Wyborczej – Wrocław" wARTo w kategorii Teatr (2009)
  • Kinga Preis – nominacja do Polskich Nagród Filmowych – Orłów 2009 w kategorii Najlepsza główna rola kobieca za rolę w filmie Jerzego Skolimowskiego Cztery noce z Anną (2009)

 

Sezon 2007/2008

SMYCZ:

XIII Dublin Fringe Festival (2007):

  • Bartosz Porczyk – nagroda za najlepszą rolę męską
  • nominacje do nagrody głównej w kategoriach: najlepsza muzyka i najlepszy spektakl

VI Festiwal Prapremier w Bydgoszczy (2007):

  • Bartosz Porczyk – nagroda w plebiscycie młodych w kategorii Jajco

DWADZIEŚCIA NAJŚMIESZNIEJSZYCH PIOSENEK NA ŚWIECIE:

Międzynarodowy Dzień Teatru (2008):

  • Mariusz Kiljan – nagroda marszałka województwa dolnośląskiego za najlepszą rolę męską w teatrach Dolnego Śląska w 2007 roku

DON JUAN WRACA Z WOJNY:

Międzynarodowy Dzień Teatru (2008):

  • ekipa montażystów: Krzysztof Blacharski, Adam Buraczek, Mirosław Gołębiowski, Piotr Janiszewski, Grzegorz Kloc, Mirosław Kot, Jeremi Majczyk, Krzysztof Rybacki, Paweł Stanaszek i Andrzej Sus – nagroda marszałka województwa dolnośląskiego za najlepszą rolę epizodyczną w teatrach Dolnego Śląska w 2007 roku
  • Paulina Chapko – nominacja do nagrody marszałka województwa dolnośląskiego za najlepszy debiut w teatrach Dolnego Śląska w 2007 roku

LINCZ: PANI AOI. WACHLARZ. SZAFA:

Międzynarodowy Dzień Teatru (2008):

  • nominacja do nagrody marszałka województwa dolnośląskiego za najlepszy spektakl w teatrach Dolnego Śląska w 2007 roku

ONE według Trzech sióstr Antona Czechowa:

Międzynarodowy Dzień Teatru (2008):

  • Anna Ilczuk – nominacja do nagrody marszałka województwa dolnośląskiego za najlepszą rolę kobiecą w teatrach Dolnego Śląska w 2007 roku
  • Wojciech Ziemiański – nominacja do nagrody marszałka województwa dolnośląskiego za najlepszą rolę męską w teatrach Dolnego Śląska w 2007 roku

SPRAWA DANTONA:

XXXIII Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka Polska" (2008):

  • Grand Prix
  • Marcin Czarnik; Wiesław Cichy – nagrody za najlepsze pierwszoplanowe role męskie
  • Mirek Kaczmarek – nagroda za najlepszą scenografię i kostiumy

XLVIII Kaliskie Spotkania Teatralne – Festiwal Sztuki Aktorskiej (2008):

  • Marcin Czarnik; Bartosz Porczyk – Grand Prix
  • Tadeusz Szymków – nagroda aktorska
  • Rafał Kronenberger – Nagroda im. Jacka Woszczerowicza za najlepszą rolę drugoplanową
  • Statuetka Wojciecha – nagroda dla całego zespołu aktorskiego przedstawienia za kreację zbiorową

HAMLET:

XV Konkurs na Najlepszą Inscenizację Dzieł Dramatycznych Williama Shakespeare’a w sezonie artystycznym 2007/2008 (2008):

  • specjalne wyróżnienie i zaproszenie na XII Festiwal Szekspirowski w Trójmieście (2008)

ZAŚNIJ TERAZ W OGNIU:

III Festiwal Teatrów Europy Środkowej "Sąsiedzi" w Lublinie (2008):

  • Perła Sąsiadów

Inne:

  • Marek Iwanaszko – nagroda marszałka województwa dolnośląskiego dla najlepszego pracownika technicznego w teatrach Dolnego Śląska w 2007 roku (2008)

 

Sezon 2006/2007

WSZYSTKIM ZYGMUNTOM MIĘDZY OCZY!!!:

V Festiwal Prapremier w Bydgoszczy (2006):

  • Wiesław Cichy; Mariusz Kiljan; Wojciech Mecwaldowski – nagrody aktorskie

Międzynarodowy Dzień Teatru (2007):

  • Wiesław Cichy; Wojciech Mecwaldowski – nagroda marszałka województwa dolnośląskiego za najlepsze role męskie w teatrach Dolnego Śląska w 2006 roku
  • Anna Ilczuk – nagroda marszałka województwa dolnośląskiego za najlepszą rolę epizodyczną w teatrach Dolnego Śląska w 2006 roku

Inne:

  • Bogusław Danielewski – Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2006)
  • Kinga Preis – nominacja do tytułu Ambasadora Wrocławia (2007)
  • Kinga Preis – nominacja do Polskich Nagród Filmowych – Orłów 2007 w kategorii Najlepsza główna rola kobieca za rolę w filmie Michała Kwiecińskiego Statyści (2007)