Między poniedziałkiem 24 maja 2010 a sobotą 29 maja 2010 trwał XXXV Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W Konkursie Głównym znalazło się dziesięć filmów, w których zobaczyć można było aktorów Teatru Polskiego we Wrocławiu: w Chrzcie Marcina Wrony zagrał Wojciech Ziemiański, w Cudownym lecie (dotychczas znanym jako Dwa światy, zaświaty) Ryszarda Brylskiego Marcin Pempuś, w Erratum Marka Lechkiego Grażyna Krukówna, Marian Czerski i Andrzej Wilk, w Joannie Feliksa Falka i Milionie dolarów Janusza Kondratiuka Kinga Preis, w Made in Poland Przemysława Wojcieszka Halina Rasiakówna, Wioletta Jabłońska, Wiesław Cichy, Marcin Czarnik i Michał Majnicz, w Matce Teresie od Kotów Pawła Sali Ewa Skibińska, w Nie opuszczaj mnie (dotychczas znanym jako Nie będziesz wiedział) Ewy Stankiewicz Wiesław Cichy i Marcin Czarnik, w Różyczce Jana Kidawy-Błońskiego Anna Ilczuk i Marcin Czarnik, a w Trzech minutach. 21:37 Macieja Ślesickiego Paulina Chapko. Dodatkowo w Ciszy Sławomira Pstronga występuje Dominika Kojro, która od stycznia 2011 dołączy do zespołu artystycznego teatru.

W jury Konkursu Głównego zasiadali Andrzej Barański (przewodniczący), Árni Óli Ásgeirsson, Alicja Bachleda-Curuś, Andrzej Bart, Jacek Petrycki, Waldemar Pokromski i Xawery Żuławski.

W Konkursie Młodego Kina wyświetlono między innymi film Tomasza Jurkiewicza Gdyby ryby miały głos z Mirosławem Haniszewskim.

W pozakonkursowej sekcji Panorama Polskiego Kina ponadto pokazane zostały między innymi Przebudzenie Wojciecha Majewskiego z Kingą Preis oraz Zwerbowana miłość Tadeusza Króla z Janem Bleckim, Wiesławem Cichym, Marianem Czerskim, Igorem Kujawskim, Michałem Majniczem, Tadeuszem Szymkowem i Wojciechem Ziemiańskim.

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa