Facebook

YT

Twitter

Instagram

Teatr Polski we Wrocławiu, dyrektor Cezary Morawski

Opowieść wigilijna

Mamy zaszczyt zaproponować Państwu udział w niezwykłym świątecznym projekcie artystycznym przeznaczonym dla wszystkich wrażliwych widzów. Spektakl sztuki ruchu inspirowany Opowieścią wigilijną Charlesa Dickensa, który ma szansę stać się unikatowym wydarzeniem 2017 roku. Przedstawienie jest połączeniem żywiołów ruchu, tańca, mimu i akrobacji z klasycznymi elementami teatru dramatycznego, w którym role aktorskie zostały napisane jako adaptacja literackiego pierwowzoru. Magiczne widowisko rodzinne.

Spektakle na Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego prezentujemy od 5 do 17 grudnia 2017.

galeria zdjęć »

 

W ponadsiedemdziesięcioletniej historii Teatru Polskiego we Wrocławiu nie było tego rodzaju wydarzenia. Marzenie o syntezie sztuk jest tak stare jak teatr, jednak do prób jego realizacji dochodzi nieczęsto. W Teatrze Polskim po raz pierwszy.

W czasie piętnastoletniej działalności na arenie międzynarodowej Teatr Ocelot brał udział w wielu prestiżowych świątecznych projektach artystycznych na terenie Niemiec, Austrii oraz Hiszpanii.

Świąteczne wydarzenie zrealizowali wyjątkowi twórcy:
Bogdan Zając – trzykrotny mistrz świata w akrobatyce sportowej, uznany artysta Cirque du Soleil, trener i konsultant akrobatyczny największych światowych produkcji Franco Dragone i Cirque du Soleil.
Beata Zając – scenarzystka i reżyserka widowisk sztuki ruchu. Dyrektor artystyczna Teatru Ocelot, wyreżyserowała większość jego prezentacji i widowisk artystycznych. Sprawowała nadzór artystyczny nad międzynarodowymi projektami. Wykreowane przez nią widowiska sztuki ruchu zachwycały publiczność w kraju i na świecie.
Cezary Morawski – dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu, wykładowca akademicki w uczelniach artystycznych, dyrektor międzynarodowego festiwalu teatralnego, aktor znany z ról wybitnych i popularnych, reżyser około 40 spektakli w Polsce oraz za granicą (głównie w Niemczech).

Po wybranych spektaklach Opowieści wigilijnej odbędą się specjalne warsztaty – spotkania z twórcami przedstawienia. Zapraszamy na nie w terminach:
6, 8, 12, 13, 14 i 15 grudnia po spektaklach zaczynających się o godzinie 10:00,
9, 10, 16 i 17 grudnia po spektaklach zaczynających się o godzinie 15:00,
8 grudnia po spektaklu zaczynającym się o godzinie 17:00.
Wszelkich niezbędnych informacji udziela Dział marketingu.

 

Opowieść wigilijna jest niezwykle poruszająca.
Pamiętajmy więc, że:

Dobro jest celem istnienia.
Twoja wolność jest wolnością innych.

Kochajmy Charlesa Dickensa,
bo zawsze pragniemy usłyszeć:

Przyjacielu, naprawdę w Ciebie wierzę.

 

więcej o przedstawieniu »

 

Opowieść wigilijna - plakat