W sobotę 19 i niedzielę 20 lipca 2014 o godzinie 16:30 na Scenie na Świebodzkim (pl. Orląt Lwowskich 20c) odbyły się dwa premierowe pokazy przedstawienia Światłoczuli w reżyserii Katarzyny Strączek, które powstało w ramach tegorocznej edycji „Lata w teatrze” w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Wstęp na nie był bezpłatny.

Celem projektu Światłoczuli było przełamanie zahamowań zarówno młodzieży niepełnosprawnej, jak i pełnosprawnej, przed wyjściem z ustalonych ram społecznych. Integracja młodych osób z dysfunkcją wzroku i widzących miała pomóc w poznaniu i zrozumieniu odmiennego doświadczania świata kolorów ich rówieśników oraz w zwalczaniu stereotypów w każdej z grup. Założyliśmy też przeciwdziałanie wykluczeniu z kultury dzięki wykonaniu audiodeskrypcji spektaklu oraz zaproszeniu osób niewidzących i słabowidzących na pokazy naszej pracy.

Więcej informacji na stronach:
www.teatrpolski.wroc.pl/edukacja/lato-w-teatrze/2014
www.teatrpolski.wroc.pl/latowteatrze/

„Lato w teatrze” jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i adresowanym do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych – ośrodków, które podczas letnich wakacji szkolnych chciałyby zorganizować warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, zakończone pokazem spektaklu.

 

Światłoczuli - plakat

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa