W piątek 30 lipca 2010 o godzinie 13:00 na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu przy ul. Świdnickiej 28 odbyła się próba prasowa widowiska muzycznego (UN)BORN IN PRL, przygotowanego w ramach warsztatów Lato w teatrze pod kierunkiem Mariusza Kiljana, dla przedstawicieli mediów i fotoreporterów.

Widowisko muzyczne (UN)BORN IN PRL przedstawia nietypowe, współczesne ujęcie PRL-owskiej rzeczywistości widziane z perspektywy młodych ludzi.

Nie będzie to jedynie historyczne odzwierciedlenie ubiegłych lat. Twórcy ukazują kontrast pomiędzy dwoma różnymi realiami życia Polaków. PRL-owska rzeczywistość zostanie użyta jako tło życia współczesnej młodzieży. Scenariusz jest inspirowany wypowiedziami zaczerpniętymi z forów internetowych.

(UN)BORN IN PRL to wizualizacje, kontrowersyjne dialogi, nowe aranżacje utworów z lat osiemdziesiątych, fragmenty kultowych filmów.

Twórcy dadzą z siebie 300% normy! Satysfakcja gwarantowana!

„Z jednej strony kartki, puste półki w sklepach i cenzura. Z drugiej pokolenie konsumpcji, pewne siebie i głośno artykułujące swoje poglądy. Szykuje się mieszanka wybuchowa”.

Piotr Bugaj, „Gazeta Wyborcza”

(UN)BORN IN PRL

Powrót

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa