Facebook

YT

Twitter

Instagram

Teatr Polski we Wrocławiu, dyrektor Cezary Morawski

Świdnicka 28 - REstart

Świdnicka 28 REstart

Świdnicka 28 – REstart to cykl działań skupionych wokół pomysłu rewitalizacji kwartału przy Scenie Kameralnej Teatru Polskiego, w ramach których zgłoszono koncepcję zagospodarowania podwórka do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Autorkami projektu są: Aleksandra Czupkiewicz, Paulina Sakwa i Marta Wolak.

Podwórko przy ul. Świdnickiej 28, mimo że znajduje się w ścisłym centrum miasta, przy jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic, w kwartale pomiędzy dwoma teatrami, wciąż stanowi martwy punkt na mapie Wrocławia. Projekt REstart ma na celu przywrócenie tej przestrzeni wrocławianom, ożywienie jej nie tylko za sprawą rewitalizacji, ale również działań społecznych i kulturalnych.

Od 15 do 29 września 2014 roku mieszkańcy Wrocławia byli zaproszeni na Festiwal Świdnicka 28 – REstart, którego partnerami obok Teatru Polskiego we Wrocławiu były organizacje z siedzibami w podwórku: Teatr Arka, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce oraz Liga Obrony Kraju.

Więcej: www.facebook.com/swidnicka28

Koordynatorzy projektu: Kinga Wołoszyn-Świerk i Dawid Janiuś

 

Program festiwalu:

15 września 2014
poniedziałek
godz. 17:00 – wernisaż wystawy Zielony wymiar (foyer Sceny Kameralnej)

20 września 2014
sobota
godz. 19:00Stand_up Witkacy, reż. Wiesław Cichy – spektakl za 5 zł na hasło REstart (Scena Kameralna)
Po przedstawieniu spotkanie z Wiesławem Cichym.

25 września 2014
czwartek
Turniej strzelecki

27 września 2014
sobota
Strefa REstart

To kulminacyjne wydarzenie cyklu działań pod hasłem Świdnicka 28 – REstart skupionych wokół pomysłu rewitalizacji kwartału przy Scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu, w ramach których zgłoszono koncepcję zagospodarowania podwórka do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Przestrzeń podwórka została zaaranżowana na klub festiwalowy Strefa REstart przy użyciu elementów scenografii i rekwizytów ze spektakli Teatru Polskiego. Na miejscu dostępne były napoje (alkoholowe i bezalkoholowe) oraz burgery z 66 American Burger.

godz. 18:00 – Kalambury teatralne
Dwie drużyny pod kierownictwem aktorów Teatru Polskiego wzięły udział w rywalizacji, która wyłoniła największych znawców repertuaru Teatru Polskiego.
Rekrutacja uczestników odbyła się za pośrednictwem Facebooka Teatru Polskiego i projektu Świdnicka 28. Nagrodami były bilety na spektakle Teatru Polskiego, karty teatromana uprawniające do zniżki przy zakupie biletów na spektakle Teatru Polskiego oraz wydawnictwa teatralne.

godz. 20:00–00:00 – Kazula & przyjaciele
Za część muzyczną wydarzenia odpowiedzialna była grupa producentów i didżejów silnie związanych z wrocławską niezależną sceną klubową:

– Mateusz Kazula (Viadrina)
– Dot Dot
– Cruz Oe
– Bvrznski

29 września 2014
poniedziałek
godz. 19:00Spotkania z malarstwem historycznym

W trakcie trwania festiwalu Świdnicka 28 – REstart w foyer Sceny Kameralnej udzielaliśmy szczegółowych informacji o naszym wniosku zgłoszonym do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego oraz zachęcaliśmy do oddawania głosów na projekt rewitalizacji podwórka. Można to było zrobić przy specjalnie do tego wyznaczonych stanowiskach.