Odbyły się promocje wydanej nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego książki Jacka Antczaka i Anny Fluder Wrocławianie. Jest to zbiór 30 wywiadów z mieszkańcami stolicy Dolnego Śląska. W gronie rozmówców znalazła się m.in. aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu Kinga Preis. Spotkania zorganizowano we wtorek 2 grudnia 2008 o godz. 18:00 w galerii Drugie piętro (kamieniczka Małgosia obok Rynku) i w sobotę 6 grudnia 2008 na XVII Wrocławskich Promocjach Dobrej Książki w Muzeum Architektury.

Jacek AntczakJacek Antczak jest dziennikarzem i redaktorem w dzienniku „Polska – Gazeta Wrocławska”. Za reportaże otrzymał kilka prestiżowych nagród, m.in. Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Opublikował zbiór reportaży W Radwanicach najlepiej idą romanse (2004) i wywiad-rzekę Reporterka. Rozmowy z Hanną Krall (2007). Jest także autorem tekstów piosenek zespołu Wolny Wybór.

 

Anna FluderAnna Fluder od 1999 roku związana jest z wrocławskim Radiem RAM, gdzie jest prezenterką, prowadzi audycje, programy tematyczne i przygotowuje serwisy informacyjne. Jak sama mówi, jej największą pasją są rozmowy przy mikrofonie.

 

 

 

Wrocławianie

Powrót

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa