Facebook

YT

Twitter

Instagram

Teatr Polski we Wrocławiu, dyrektor Cezary Morawski

Willy Russell

EDUKACJA RITY

Educating Rita

SCENA KAMERALNA

ul. Świdnicka 28

(+48) 71 316 07 52

galeria zdjęć

 

  • przekład KAROL JAKUBOWICZ
  • reżyseria, scenografia i opracowanie muzyczne TOMASZ MĘDRZAK

OBSADA

  • Rita AGNIESZKA SITEK
  • Frank TOMASZ MĘDRZAK

Willy Russell pochodzi z Liverpoolu. Jego rodzice zawsze zachęcali go do czytania, ale on po ukończeniu szkoły otworzył własny salon fryzjerski. Jego żona, która została nauczycielką, namówiła go do dalszej edukacji, ponieważ wiedziała, że zawsze marzył o tym, by zostać pisarzem. Dzisiaj jest jednym z najbardziej znanych angielskich dramatopisarzy i autorów musicali. Edukacja Rity to sztuka niemal autobiograficzna. Została napisana w roku 1980 i od razu zyskała Nagrodę Laurence’a Oliviera dla najlepszej komedii.

Spektakl oparty na kontrastach (z jednej strony – fryzjerka, która chce podjąć naukę na uniwersytecie, z drugiej – nauczyciel akademicki), mieszanka wybuchowa: niezwykle aktualny temat, a przy tym fantastyczna komedia, pisana w lekkim, żywym stylu. Nutka refleksji, jak zwykle obecna w spektaklach Tomasza Mędrzaka, sprawia, że dobra zabawa zyskuje głębszy sens.

W ramach Sceny Impresaryjnej
(spektakle gościnne)

Pokazy na Scenie Kameralnej od 21 kwietnia 2017

Czas trwania:
160 minut (jedna przerwa)
Ceny biletów:
I miejsca: 50 zł (norm.), 40 zł (ulg.)
II miejsca: 40 zł (norm.), 32 zł (ulg.)
III miejsca: 25 zł (norm.), 15 zł (ulg.)
Każdy bilet sprzedawany online jest droższy o 1,50 zł ze względu na koszty manipulacyjne.

Teatr prowadzi przed spektaklami repertuarowymi (z wyłączeniem premier) sprzedaż dostawek w cenie 15 zł. Sprzedaż jest uruchamiana w kasach, w momencie kiedy wszystkie miejsca na widowni są wykupione. Dostawki są nienumerowane.