Facebook

YT

Twitter

Instagram

Teatr Polski we Wrocławiu, dyrektor Cezary Morawski

Jan Szurmiej i Wojciech Jankowiak

XIĘGI SCHULZA

na motywach twórczości Brunona Schulza

SCENA im. JERZEGO GRZEGORZEWSKIEGO

ul. G. Zapolskiej 3

(+48) 71 316 07 80

galeria zdjęć

 

songi JAN SZURMIEJ
na motywach twórczości Brunona Schulza

  • inscenizacja i reżyseria JAN SZURMIEJ
  • muzyka MARCIN PARTYKA
  • scenografia WOJCIECH JANKOWIAK
  • kostiumy MARTA HUBKA
  • choreografia i ruch sceniczny JAN SZURMIEJ
  • współpraca choreograficzna LENA KOWALSKA
  • przygotowanie wokalne MAŁGORZATA JAWORSKA-KACZMAREK
  • animacje komputerowe ANNA SZALWA

OBSADA

  • Ojciec – Jakub CEZARY MORAWSKI/KRZYSZTOF FRANIECZEK
  • Józef (Bruno Schulz) DARIUSZ BERESKI/KRZYSZTOF KULIŃSKI (gościnnie)
  • Mały Józef (Mały Bruno Schulz) MICHAŁ STAWISKI (gościnnie)/MARCEL FILIPEK (gościnnie)
  • Lunarna Bogini, Biały Pierrot ROKSANA VIKALUK (gościnnie)/MONIKA RUTKOWSKA (gościnnie)
  • Matka ANNA ZAGÓRSKA (gościnnie)/IWONA STANKIEWICZ
  • Szloma MICHAŁ CHOROSIŃSKI/MARIUSZ KILJAN
  • Adela ALDONA STRUZIK/EWELINA JAWORSKA (gościnnie)
  • Bianka JOANNA ALEKSANDROWICZ (gościnnie)/DOROTA PRZYGODA (gościnnie)
  • Polda KATARZYNA BARAN (gościnnie)/MONIKA RUTKOWSKA (gościnnie)
  • Paulina BEATA ŚLIWIŃSKA (gościnnie)/NATALIA RZEŹNIAK-POSPIESZALSKA (gościnnie)
  • Paula MAGDALENA MAJTYKA (gościnnie)/PAULA PHILIPP (gościnnie)
  • Undula JOANNA ALEKSANDROWICZ (gościnnie)/DOROTA PRZYGODA (gościnnie)
  • Zuzanna MARIKA KLARMAN (gościnnie)/ALEKSANDRA CHAPKO (gościnnie)
  • Magda Wang AGATA SKOWROŃSKA/ALICJA BARAN (gościnnie)
  • Pan fotograf STANISŁAW MELSKI/MARIAN CZERSKI
  • Tłuja BEATA MAŁECKA (gościnnie)/AGATA SKOWROŃSKA
  • Ojciec Bianki STANISŁAW MELSKI/MARIAN CZERSKI
  • Mała Bianka MARIKA KLARMAN (gościnnie)
  • Dodo DARIUSZ DUDZIK (gościnnie)/MARCIN PIEJAŚ
  • Ciotka Retycja EWA KAMAS (gościnnie)/JOLANTA ZALEWSKA
  • Wuj Hieronim EDWIN PETRYKAT/MARIAN CZERSKI
  • Cadyk MARCIN ROGOZIŃSKI (gościnnie)/MAREK FELIKSIAK
  • Woźnica DAWID OLSZOWY (gościnnie)/IGOR KOWALIK (gościnnie)
  • Koń MICHAŁ CHOROSIŃSKI/MARIUSZ KILJAN
  • Esesman IGOR KOWALIK (gościnnie)/MARCIN PIEJAŚ
  • Mieszkańcy Drohobycza ZESPÓŁ
  • Chasydzi SŁAWOMIR BANAŚ (gościnnie), DARIUSZ DUDZIK (gościnnie), PATRYK KAZEK (gościnnie), DAWID OLSZOWY (gościnnie), IGOR KOWALIK (gościnnie), MARCIN PIEJAŚ, MICHAŁ SIENKIEWICZ (gościnnie)
  • Prostytutki JOANNA ALEKSANDROWICZ (gościnnie), KATARZYNA BARAN (gościnnie), EWELINA JAWORSKA (gościnnie), MARIKA KLARMAN (gościnnie), MAGDALENA MAJTYKA (gościnnie), BEATA MAŁECKA (gościnnie), PAULA PHILIPP (gościnnie), NATALIA RZEŹNIAK-POSPIESZALSKA (gościnnie), MONIKA RUTKOWSKA (gościnnie), AGATA SKOWROŃSKA, BEATA ŚLIWIŃSKA (gościnnie)
  • Psy SŁAWOMIR BANAŚ (gościnnie), DARIUSZ DUDZIK (gościnnie), PATRYK KAZEK (gościnnie), DAWID OLSZOWY (gościnnie), MICHAŁ SIENKIEWICZ (gościnnie)
  • Kataryniarze MARIAN CZERSKI, MAREK FELIKSIAK, MAREK IWANASZKO (gościnnie), EDWIN PETRYKAT, MARCIN PIEJAŚ, MARCIN ROGOZIŃSKI (gościnnie)
  • Strażacy SŁAWOMIR BANAŚ (gościnnie), DARIUSZ DUDZIK (gościnnie), PATRYK KAZEK (gościnnie), MICHAŁ SIENKIEWICZ (gościnnie)
  • Dwaj ministranci PATRYK KAZEK (gościnnie), MICHAŁ SIENKIEWICZ (gościnnie)
  • Cyrkowcy:
  • Pierrot DAWID OLSZOWY (gościnnie)
  • Siłacz DARIUSZ DUDZIK (gościnnie)
  • Clown SŁAWOMIR BANAŚ (gościnnie)
  • Clown PATRYK KAZEK (gościnnie)
  • Połykacz ognia MICHAŁ SIENKIEWICZ (gościnnie)
  • Różowy błazen KATARZYNA BARAN (gościnnie)
  • Akrobata IGOR KOWALIK (gościnnie)
  • Akrobatka JOANNA ALEKSANDROWICZ (gościnnie)
  • Akrobatka EWELINA JAWORSKA (gościnnie)
  • Akrobatka PAULA PHILIPP (gościnnie)
  • Akrobatka DOROTA PRZYGODA (gościnnie)
  • Akrobatka; Mieszkanka; Wiosna MONIKA RUTKOWSKA (gościnnie)
  • Akrobatka NATALIA RZEŹNIAK-POSPIESZALSKA (gościnnie)
  • Akrobatka BEATA ŚLIWIŃSKA (gościnnie)
  • Clown woltyżerka ALEKSANDRA CHAPKO (gościnnie)
  • Clown woltyżerka MAGDALENA MAJTYKA (gościnnie)
  • Colombina MARIKA KLARMAN (gościnnie)
  • Baba dziwo BEATA MAŁECKA (gościnnie)

Obsada ról zdublowanych w przedstawieniu 13 czerwca 2018:

  • Ojciec – Jakub KRZYSZTOF FRANIECZEK
  • Józef (Bruno Schulz) KRZYSZTOF KULIŃSKI
  • Mały Józef (Mały Bruno Schulz) MARCEL FILIPEK
  • Lunarna Bogini, Biały Pierrot MONIKA RUTKOWSKA
  • Matka IWONA STANKIEWICZ
  • Szloma MARIUSZ KILJAN
  • Adela ALDONA STRUZIK
  • Bianka JOANNA ALEKSANDROWICZ
  • Polda KATARZYNA BARAN
  • Paulina NATALIA RZEŹNIAK-POSPIESZALSKA
  • Paula MAGDALENA MAJTYKA
  • Undula DOROTA PRZYGODA
  • Zuzanna ALEKSANDRA CHAPKO
  • Magda Wang ALICJA BARAN
  • Pan fotograf STANISŁAW MELSKI
  • Tłuja BEATA MAŁECKA
  • Ojciec Bianki STANISŁAW MELSKI
  • Dodo DARIUSZ DUDZIK
  • Ciotka Retycja JOLANTA ZALEWSKA
  • Wuj Hieronim MARIAN CZERSKI
  • Cadyk MAREK FELIKSIAK
  • Woźnica DAWID OLSZOWY
  • Koń MARIUSZ KILJAN
  • Esesman MARCIN PIEJAŚ
  • Mieszkańcy Drohobycza EWELINA JAWORSKA, MARIKA KLARMAN, PAULA PHILIPP, BEATA ŚLIWIŃSKA, SŁAWOMIR BANAŚ, PATRYK KAZEK, MICHAŁ SIENKIEWICZ

Obsada ról zdublowanych w przedstawieniu 14 czerwca 2018:

  • Ojciec – Jakub CEZARY MORAWSKI
  • Józef (Bruno Schulz) DARIUSZ BERESKI
  • Mały Józef (Mały Bruno Schulz) MICHAŁ STAWISKI
  • Lunarna Bogini, Biały Pierrot ROKSANA VIKALUK
  • Matka ANNA ZAGÓRSKA
  • Szloma MICHAŁ CHOROSIŃSKI
  • Adela EWELINA JAWORSKA
  • Bianka DOROTA PRZYGODA
  • Polda MONIKA RUTKOWSKA
  • Paulina BEATA ŚLIWIŃSKA
  • Paula PAULA PHILIPP
  • Undula DOROTA PRZYGODA
  • Zuzanna MARIKA KLARMAN
  • Magda Wang AGATA SKOWROŃSKA
  • Pan fotograf STANISŁAW MELSKI
  • Tłuja BEATA MAŁECKA
  • Ojciec Bianki STANISŁAW MELSKI
  • Dodo MARCIN PIEJAŚ
  • Ciotka Retycja JOLANTA ZALEWSKA
  • Wuj Hieronim MARIAN CZERSKI
  • Cadyk MARCIN ROGOZIŃSKI
  • Woźnica IGOR KOWALIK
  • Koń MICHAŁ CHOROSIŃSKI
  • Esesman IGOR KOWALIK
  • Mieszkańcy Drohobycza ALICJA BARAN, KATARZYNA BARAN, ALEKSANDRA CHAPKO, MAGDALENA MAJTYKA, NATALIA RZEŹNIAK-POSPIESZALSKA, SŁAWOMIR BANAŚ, PATRYK KAZEK, DAWID OLSZOWY, MICHAŁ SIENKIEWICZ

Obsada ról zdublowanych w przedstawieniu 15 czerwca 2018:

  • Ojciec – Jakub KRZYSZTOF FRANIECZEK
  • Józef (Bruno Schulz) DARIUSZ BERESKI
  • Mały Józef (Mały Bruno Schulz) MICHAŁ STAWISKI
  • Lunarna Bogini, Biały Pierrot MONIKA RUTKOWSKA
  • Matka ANNA ZAGÓRSKA
  • Szloma MICHAŁ CHOROSIŃSKI
  • Adela EWELINA JAWORSKA
  • Bianka JOANNA ALEKSANDROWICZ
  • Polda KATARZYNA BARAN
  • Paulina NATALIA RZEŹNIAK-POSPIESZALSKA
  • Paula MAGDALENA MAJTYKA
  • Undula DOROTA PRZYGODA
  • Zuzanna MARIKA KLARMAN
  • Magda Wang ALICJA BARAN
  • Pan fotograf STANISŁAW MELSKI
  • Tłuja BEATA MAŁECKA
  • Ojciec Bianki STANISŁAW MELSKI
  • Dodo DARIUSZ DUDZIK
  • Ciotka Retycja EWA KAMAS
  • Wuj Hieronim MARIAN CZERSKI
  • Cadyk MAREK FELIKSIAK
  • Woźnica DAWID OLSZOWY
  • Koń MICHAŁ CHOROSIŃSKI
  • Esesman IGOR KOWALIK
  • Mieszkańcy Drohobycza ALEKSANDRA CHAPKO, PAULA PHILIPP, BEATA ŚLIWIŃSKA, SŁAWOMIR BANAŚ, PATRYK KAZEK, MICHAŁ SIENKIEWICZ

Obsada ról zdublowanych w przedstawieniu 16 czerwca 2018:

  • Ojciec – Jakub KRZYSZTOF FRANIECZEK
  • Józef (Bruno Schulz) KRZYSZTOF KULIŃSKI
  • Mały Józef (Mały Bruno Schulz) MARCEL FILIPEK
  • Lunarna Bogini, Biały Pierrot ROKSANA VIKALUK
  • Matka IWONA STANKIEWICZ
  • Szloma MICHAŁ CHOROSIŃSKI
  • Adela ALDONA STRUZIK
  • Bianka DOROTA PRZYGODA
  • Polda MONIKA RUTKOWSKA
  • Paulina BEATA ŚLIWIŃSKA
  • Paula PAULA PHILIPP
  • Undula JOANNA ALEKSANDROWICZ
  • Zuzanna ALEKSANDRA CHAPKO
  • Magda Wang AGATA SKOWROŃSKA
  • Pan fotograf STANISŁAW MELSKI
  • Tłuja AGATA SKOWROŃSKA
  • Ojciec Bianki STANISŁAW MELSKI
  • Dodo MARCIN PIEJAŚ
  • Ciotka Retycja EWA KAMAS
  • Wuj Hieronim EDWIN PETRYKAT
  • Cadyk MAREK FELIKSIAK
  • Woźnica DAWID OLSZOWY
  • Koń MICHAŁ CHOROSIŃSKI
  • Esesman MARCIN PIEJAŚ
  • Mieszkańcy Drohobycza ALICJA BARAN, KATARZYNA BARAN, EWELINA JAWORSKA, MARIKA KLARMAN, MAGDALENA MAJTYKA, BEATA MAŁECKA, NATALIA RZEŹNIAK-POSPIESZALSKA, SŁAWOMIR BANAŚ, PATRYK KAZEK, MICHAŁ SIENKIEWICZ
  • asystent reżysera IGOR KOWALIK
  • asystent choreografa KATARZYNA BARAN
  • asystent scenografa JAN GŁĄB
  • asystenci kostiumografa ANNA ADASIAK, JADWIGA ZIEMIŃSKA
  • inspicjenci EWA WILK, ANNA WOŁYŃSKA
  • sufler MAGDALENA KABATA
  • charakteryzacja MATEUSZ STĘPNIAK, MARIANNA BARTNICKA
  • garderobiane ANNA DOBOSZ, LUCYNA DOMAŃSKA, BEATA MAZURKIEWICZ, JOANNA ZBOROWSKA
  • montażyści ADAM BURACZEK, WOJCIECH CZEREPAK, BOGDAN DYLĄG, MIROSŁAW GOŁĘBIOWSKI, GRZEGORZ KLOC, MIROSŁAW KOT, JAKUB KRECZMER, RAFAŁ KRECZMER, MICHAŁ KUROPATWA, TOMASZ SKRZYNIARZ, PAWEŁ STANASZEK, MATEUSZ STASIUK, ŁUKASZ SZYSZKA
  • rekwizytor MAREK IWANASZKO
  • realizacja światła i projekcji DARIUSZ BARTOŁD, KAZIMIERZ BLACHARSKI, WOJCIECH BRATOS, PAWEŁ OLSZEWSKI
  • realizacja dźwięku WOJCIECH BIELACH, PIOTR GMEREK, MARCIN NIEBOJEWSKI

Wielokrotnie nagradzany wizjoner teatru, reżyser, inscenizator i choreograf Jan Szurmiej powrócił do Wrocławia, by zaprezentować na deskach sceny Teatru Polskiego swój najnowszy spektakl oparty na prozie i grafikach Brunona Schulza! Pośród industrialnych scenografii widzowie doświadczają niezwykłego onirycznego misterium na motywach Sklepów cynamonowych, Sanatorium pod Klepsydrą i perwersyjnej Xięgi bałwochwalczej, pełnego niepokojących wizji i mrocznej poetyki spod znaku Erosa...

Jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Dariusza Bereskiego

licencjodawca – Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Warszawa

601. premiera Teatru Polskiego we Wrocławiu

Premiera w Teatrze Polskim na Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego 8 czerwca 2018

Czas trwania:
125 minut (bez przerwy)
Ceny biletów:
I miejsca: 70 zł (norm.), 60 zł (ulg.)
II miejsca: 60 zł (norm.), 50 zł (ulg.)
Każdy bilet sprzedawany online jest droższy o 1,50 zł ze względu na koszty manipulacyjne.

Teatr prowadzi przed spektaklami repertuarowymi (z wyłączeniem premier) sprzedaż dostawek w cenie 15 zł. Sprzedaż jest uruchamiana w kasach, w momencie kiedy wszystkie miejsca na widowni są wykupione. Dostawki są nienumerowane.