koncepcja, scenariusz i reżyseria WIKTOR WIKTORCZYK
scenografia i reżyseria światła WIESŁAW DRZEWIECKI
autorzy lalek ZBIGNIEW ROSZKOWSKI, WIKTOR WIKTORCZYK
muzyka ANTONI GRALAK

W środę 13 marca 2019 o godzinie 11:00 i czwartek 14 marca 2019 o godzinie 13:00 Teatr Polski we współpracy z Teatrem Klinika Lalek zaprezentuje Cyrk bez przemocy. To ekologiczne, lalkowe widowisko cyrkowe, w którym w rolach zwierząt występują lalki i duże „nadmarionety” (marionetki zwierząt w ich naturalnych wielkościach), a w rolach artystów cyrkowych aktorzy w planie żywym. Widowisko odbędzie się na dużej scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu. Spektakl w reżyserii Wiktora Wiktorczyka adresowany jest do widzów w każdym wieku. To widowisko rodzinne, które z pewnością zachwyci i dzieci, i rodziców, i dziadków!

Głównymi lalkowymi bohaterami naszego cyrkowego przedstawienia są przystojna Żyrafa, zakochana w treserze, śpiewaczka i tancerka, potężny Lew, który ryczeć potrafi i chce pożreć tresera, i Słoń, wirtuoz gry na trombonie, który umie stać na trąbie i potrafi latać!!! Żyrafa zaśpiewa o miłości do natury, Lew nauczy nas odwagi, a Słoń pokaże, że wszystko w życiu jest możliwe… W rolach ludzkich zobaczymy treserów, siłaczy, żonglerów, clownów…

Prezentujemy Państwu nową formę widowiska cyrkowego. Nawiązujemy do pięknej tradycji cyrkowej, wprowadzając jednak nową jakość: obok ciekawych technik sztuki lalkarskiej zwracamy uwagę na poszanowanie dla istot żywych, piękno teatru lalek zamiast cierpienia zwierząt.

Cyrk nadmarionet, Cyrk bez przemocy jest jedną z pierwszych tego typu inicjatyw na świecie! Tylko tutaj nadmarionety animowane przez aktorów-lalkarzy wystąpią na jednej scenie z artystami cyrku, by stworzyć piękne, kolorowe przedstawienie. Hołd dla sztuki teatralnej, lalkarskiej i cyrkowej, zaskakujące ich połączenie…

Więcej o przedstawieniu

Teatr Polski we Wrocławiu uczestniczy w projekcie SZKOŁA W MIEŚCIE.

UWAGA, po każdym z marcowych spektakli Cyrku bez przemocy odbędą się spotkania dzieci z pracownikami ZOO Wrocław – opiekunami zwierząt. Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest kupno biletu na spektakl w danym dniu. Tematem spotkań jest przybliżenie dzieciom zwyczajów zwierząt, ich życia w naturalnym środowisku oraz praw zwierząt i zasad postępowania z nimi. Naszą wspólną ideą jest uwrażliwienie młodych odbiorców na świat zwierząt i jego potrzeby, uczenie empatii w stosunku do naszych mniejszych przyjaciół.

Ceny biletów:

35 zł (norm.) i 30 zł (ulg.)
Każdy bilet sprzedawany online jest droższy o 1,50 zł ze względu na koszty manipulacyjne.