Novy Ruch Teatr

ruch i reżyseria PIOTR SOROKA
design ADAM KRÓLIKOWSKI
kostiumy RISK made in warsaw
projekcje MARTA WYCZÓŁKOWSKA
światło KRZYSZTOF SZCZEPAŃCZYK

Macht mir Spaβ to historia o przyjemnościach, która rozgrywa się w studiu nagraniowym programu kulinarnego Macht mir Spaβ, w którym dwie prowadzące, na wzór „Perfekcyjnej Pani Domu”, przygotowują słodkie, jak one same, muffiny. Niestety, w biegu zdarzeń, natłoku obowiązków i telewizyjnych póz okazuje się, że „Perfekcyjne Panie Domu” wpadają w ciąg niespodziewanych zdarzeń, a w tle komplikacji pojawia się mściwa zbrodnia. Historia kończy się jednak happy endem, a obie Panie żyły długo i szczęśliwie. W telewizji jak w bajce!

Novy Ruch Teatr to jeden z najmłodszych teatrów na wrocławskiej mapie kulturalnej. Niezależny, nie repertuarowy teatr powstał z potrzeby mówienia o sprawach ważnych i mniej ważnych. Novy jest chęcią zmierzenia się z własną wizją na teatr, jest polem do nieograniczonego eksperymentu i miejscem spotkania z widzem – drugim człowiekiem.

Twórcy i zespół Novego poszukują w różnych formach ruchowej ekspresji – od pantomimy po taniec. Ruch jako podstawowy środek ekspresji traktowany jest bardzo szeroko, ale jego głównym zadaniem i celem jest i będzie narracja i silne zakorzenienie emocjonalne.

Novy zadebiutował w styczniu 2015 roku premierą Macht mir Spaß, przedstawienie pokazywane było m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Bytomiu i Wrocławiu. W maju reprezentował Wrocław podczas Tygodnia Kultury Polskiej w ramach EXPO 2015 w Mediolanie z miniaturą Say Hello!. W grudniu odbyła się premiera przedstawienia 2015 Spirit w ramach programu mikroGranty ESK Wrocław 2016. Spektakle teatru są autorską wypowiedzią Piotra Soroki.

Na początku 2016 roku Novy Ruch Teatr został nominowany do nagrody EMOCJI 2016, którą przyznaje Radio Wrocław Kultura za Debiut Roku, oraz do nagrody WARTO 2016, którą przyznaje „Gazeta Wyborcza – Wrocław”. Novy znalazł się również w plebiscycie 30 Kreatywnych Wrocławia, który organizuje portal Wroclaw.pl.

Premiera: 18 stycznia 2015, Wrocław

Czas trwania: 45 minut (bez przerwy)

Ceny biletów:

25 zł (norm.), 20 zł (ulg.)

Obsada

AGNIESZKA CHARKOT
AGNIESZKA DZIEWA

zdjęcia Teatr Rozbark