Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie

scenariusz i reżyseria ŁUKASZ CZUJ
kierownictwo muzyczne MARCIN PARTYKA
teksty songów MICHAŁ CHLUDZIŃSKI
choreografia PAULINA ANDRZEJEWSKA
produkcja KATARZYNA ZIELIŃSKA

Muzyczna opowieść o narodzinach nowoczesnego świata, historia wielkiej amerykańskiej metropolii z lat 20. ubiegłego stulecia, którą rządziły jazz, mafia i prohibicja.

To właśnie prohibicja dramatycznie podzieliła tamtejsze społeczeństwo i sprawiła, że amerykański sen – American Dream – zamienił się w nocny koszmar.

Nowy Jork. Prohibicja przygotował ten sam zespół realizatorów, który stał za bardzo dobrze przyjętymi przez krytykę i publiczność spektaklami muzycznymi Berlin, czwarta rano oraz Sofia de Magico.

W scenariuszu wykorzystane są zarówno autentyczne przeboje tamtych lat, jak i napisane specjalnie piosenki, nawiązujące do stylu epoki.

Nie jest to jednak wyłącznie podróż retro, lecz współczesne spojrzenie na tamte czasy i zabawa konwencją. W 20 songach poznajemy najważniejsze momenty historii Nowego Jorku w czasach prohibicji, odkrywamy świat nielegalnego biznesu, który – napędzany przez mafię i gangsterów – rozwinął się w błyskawicznym tempie, i zanurzamy się we wnętrzu miasta grzechu. Ta opowieść staje się przewrotnym, popkulturowym moralitetem, w którym pytamy o szanse ocalenia przed zagładą. Czy miasto i jego mieszkańcy uwikłani w gęstą sieć ciemnych interesów, uwięzieni w pogoni za mrocznymi przedmiotami pożądania, jakimi stają się alkohol, pieniądz i władza, mają szansę na ocalenie? Czy miasto zginie, czy też odrodzi się i zmieni? Czy grzech okaże się ozdrowieńczą chorobą? Za tymi pytaniami kryją się lęki i wątpliwości dotyczące nas współcześnie.

Organizator:

Adria Art

Gramy:

4 kwietnia 2019, godz. 19:00/Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego (ul. Gabrieli Zapolskiej 3)

Czas trwania: 90 minut

Ceny biletów:

od 60 zł do 110

Sprzedaż biletów:

Kasa Teatru Polskiego w Wrocławiu, ul. G. Zapolskiej 3, tel. 71 316 07 80
oraz na adria-art.pl

Obsada

KATARZYNA ZIELIŃSKA
EWA KONSTANCJA BUŁHAK/MAGDALENA SMALARA
KACPER KUSZEWSKI
RAFAŁ KRÓLIKOWSKI/MARCIN PRZYBYLSKI