Wrocławski Teatr Tańca

reżyseria i dramaturgia TOMASZ MAN
choreografia BOŻENA KLIMCZAK
scenografia i kostiumy ANETTA MAN
muzyka W.A. MOZART
koordynacja, produkcja i promocja MICHAŁ BOBER

„Młodość jest potwornie ciężkim przypadkiem i chyba nie ma nikogo,
kto by z tego wyszedł bez powikłań”.
A. Osiecka

Istotą spektaklu jest podróż dojrzałych kobiet w świat przeżytej młodości. To jeden dzień z życia starszych kobiet, które nie uczestniczą już w pędzie dzisiejszego świata. Ich proste, codzienne czynności i rytuały przeplatają się z nostalgicznymi wspomnieniami. Punktem wyjścia do dramaturgii jest spojrzenie kobiety na umiłowanie młodości z przymrużeniem oka, która przejawia się w różnych aspektach poszukiwania sposobów na odzyskanie młodości.

Żyjemy w świecie kultu młodości: piękna, zdrowia, sukcesu, witalności. To ciągła moda na młodość i obsesyjne dążenie do jej utrzymania: zdrowego i pięknego ciała. A gdzie jest starość? Gdzie jest jej miejsce? Przecież to ona jest prawdziwa! Włosy i zmarszczki to kawałek naszej historii, której nie wolno się wstydzić. Dlaczego za wszelką cenę chcemy zatrzymać czas, który jest nieuchronny i dotyczy każdego bezwarunkowo?

W spektaklu Poradnik młodości dystansujemy się do tego trendu, próbując połączyć różne formy, i konwencje teatralne, a językiem przekazu jest ruch – język niewerbalny – nieograniczony w swojej sile i znaczeniowości. Ale nie tylko. Będzie to współpraca reżysera i choreografa przenikająca się wzajemnie. Jak również spotkanie dojrzałych realizatorów z młodymi artystami i wymiana doświadczeń, co może zaowocować ciekawą realizacją spektaklu, który kierujemy zarówno do dojrzałego, jak i młodego odbiorcy.

„Nic tak nie odmładza, jak prawdziwie niedorzeczny kawał.
Właśnie najgłupsze prawa natury są najbardziej smakowite”.
W. Gombrowicz

Więcej o przedstawieniu

Spektakl współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Wrocław

Premiera: 29 września 2018, Scena na Świebodzkim, Wrocław

Ceny biletów:

25 zł (norm.) i 20 zł (ulg.)

Obsada

artyści Wrocławskiego Teatru Tańca:
PAULINA WOŚ
KAROLINA SZYMAŃSKA-ROGALSKA/JUSTYNA TABORSKA
JASIEK GRZĄDZIELA
ADRIAN KOSZEWSKI

seniorki:
KAZIMIERA BOCHYŃSKA
BARBARA ALICJA STANKIEWICZ
ALINA PUCHALSKA