Teatr Kamienica w Warszawie

przekład MARTA KLUBOWICZ
reżyseria TOMASZ OBARA
scenografia i kostiumy TOMASZ OBARA i JUSTYNA SIEŃCZYŁŁO

Słodko-gorzka, nad wyraz inteligentna komedia z wątkiem kryminalnym w tle. Via-gra to życiowy spektakl o codziennej rutynie w małżeństwie, skrywanych przez lata pretensjach, niespełnionych marzeniach, porzuconych i na nowo rozpalonych ambicjach oraz odradzającym się apetycie na życie.

On (Przemysław Bluszcz) – przedsiębiorca w średnim wieku, który poświęcił życie swojej firmie, ona (Justyna Sieńczyłło) – kobieta przyzwyczajona do luksusu, spragniona miłości i uwagi, ale przez lata zaniedbywana przez męża. Walter i Renata od dawna są razem, jednocześnie będąc osobno. Punktem zwrotnym staje się dla niego przejście na emeryturę. Wówczas stara się naprawić i wynagrodzić żonie stracone lata. W szczerej rozmowie całą odpowiedzialność za nieudany związek bierze na siebie. Nie wie, że jego starania skazane są na niepowodzenie, ponieważ żona od dziesięciu lat ma kochanka (Waldemar Błaszczyk) – sąsiada i jednocześnie serdecznego przyjaciela Waltera. Czy próba ratowania tego związku powiedzie się?

Autor tekstu, popularny niemiecki dramatopisarz Fred Apke, bawi widzów przewrotnymi dialogami, jednocześnie prowokując do refleksji nad ich własnym życiem. Lekka, komediowa forma pozwala na dystans wobec spraw ważnych i poważnych. Puenta sztuki pozostawia z pytaniem o sens zmian w życiu – lepiej późno niż wcale?

Organizator:

Impresariat teatralny „Kurtyna”

Gramy:

9 czerwca 2019, godz. 19:30/Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego (ul. Gabrieli Zapolskiej 3)

Czas trwania: 120 minut (jedna przerwa)

Ceny biletów:

od 105 zł do 120

Sprzedaż biletów:

Kasa Teatru Polskiego w Wrocławiu, ul. G. Zapolskiej 3, tel. 71 316 07 80

Obsada

JUSTYNA SIEŃCZYŁŁO
PRZEMYSŁAW BLUSZCZ
WALDEMAR BŁASZCZYK