reżyseria KRZYSZTOF JAŚLAR
kierownictwo muzyczne ROMAN HUDASZEK

Niezrównany Zbigniew Zamachowski wykonuje piosenki – i te nastrojowe, i te żartobliwe – w towarzystwie uwielbianej przez widzów Grupy MoCarta.

Spektakl grany z niesłabnącym powodzeniem od czterech lat. To jeden z ulubionych spektakli widzów Teatru Syrena. Cieszy się taką popularnością, że 31 marca zagraliśmy go po raz setny!

Zbigniew Zamachowski wykonuje z Grupą MoCarta znakomite piosenki, m.in. z tekstami Jeremiego Przybory, Jonasza Kofty, Wojciech Młynarskiego i Bułata Okudżawy. W spektaklu występuje także Wojciech Malajkat. Jest elegancko, dowcipnie, poetycko i melodyjnie.

RECENZJA

„Oglądając Zamach na MoCarta, widz nie tylko się znakomicie bawi. Ma również powody do radości i ulgi. Skąd radość? Ano stąd, że dzięki temu spektaklowi można sobie przypomnieć, że istnieje coś takiego jak inteligentny i profesjonalny kabaret. Oczywiście. Zbigniew Zamachowski potrafi bardzo dobrze aktorsko śpiewać i nieźle sobie radzi z graniem na przeróżnych instrumentach. Grupa MoCarta wykazuje się nie tylko umiejętnością wydobywania dźwięków ze skrzypiec, altówki i wiolonczeli, ale i zdolnościami aktorskimi. Roman Hudaszek jest świetnym aranżerem, Krzysztof Jaślar – scenarzystą i reżyserem. Można się więc było spodziewać, że stworzą program na poziomie. Ale profesjonalizm nie zawsze oznacza klasę.

A w Zamachu na MoCarta – i stąd ulga – przez prawie dwie godziny nie pojawiają się rubaszne (o ile nie wulgarne) skecze, którymi tak hojnie raczą nas ostatnimi laty nawet tak zwane pierwszoligowe kabarety. Nie ma tu niby-śmiesznych tekstów o politykach, świadczących jedynie o tym, że ich autorzy nie potrafią wyjść poza schemat i stereotyp. Nie ma dowcipów bez puent i mało melodyjnych piosenek bez treści. Co zatem jest? Wyśpiewane przez Zamachowskiego Papkin Jacka Kleyffa, Za dzień mój ślub Bułata Okudżawy czy W małym miasteczku autorstwa aktora. Dowcipy Grupy MoCarta fantastycznie uzupełniające piosenki i samodzielne skecze muzyków. Trochę nostalgii, szczypta zadumy. I – nieodzowna jednak w kabarecie – odrobina polityki i erotyki. Ale podana subtelnie, dzięki czemu właśnie śmieszy.

Cóż, wygląda na to, że Zamach na MoCarta będzie hitem Teatru Syrena. Z całą pewnością na taki status zasługuje”.

Katarzyna Czarnecka, „Życie Warszawy”

Organizator:

Maximus Events

Gramy:

22 lutego 2019, godz. 17:00 i 20:30/Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego (ul. Gabrieli Zapolskiej 3)

Premiera w Teatrze Syrena w Warszawie 7 marca 2010

Czas trwania: 135 minut (jedna przerwa)

Ceny biletów:

od 80 zł do 120

Obsada

ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI
WOJCIECH MALAJKAT
ROMAN HUDASZEK
Grupa MoCarta
w składzie:
FILIP JAŚLAR, MICHAŁ SIKORSKI, PAWEŁ KOWALUK, BOLEK BŁASZCZYK