Teatr Porywacze Ciał

tekst MACIEJ ADAMCZYK
reżyseria KATARZYNA PAWŁOWSKA i MACIEJ ADAMCZYK
reżyseria oświetlenia i nagłośnienia oraz współpraca przy realizacji spektaklu MACIEJ DZIACZKO

Obsada

Kachna KATARZYNA PAWŁOWSKA
Maciej Dobry Gospodarz MACIEJ ADAMCZYK

„Ten kraj ma przyszłość…”
Resztę zdania drzewo zasłania i tu się rodzą ciekawe pytania:
Czy, podobnie jak owo drzewo, wyrażasz gorące pragnienie zerwania z codzienną rutyną, aby choć przez chwilę znaleźć się w centrum uwagi?
Czy postrzegasz świat jako miejsce pełne schematów i powtórzeń?
Czy chmara motyli we śnie to znak, że przyszłość wygląda obiecująco?
Czy kontakt z ludźmi jest dla Ciebie równie ważny jak dieta?
Czy marnując swoje możliwości intelektualne, masz poczucie straty?
Czy wiesz, na czym właściwie polega piękno tej krainy?
Usiądź z nami i pofilozofuj sobie.

Najnowszy spektakl Teatru Porywacze Ciał pt. Zrobie co zechce jest finalistą konkursu Best Off 2019, wygrał zeszłoroczną edycję Sceny Letniej w Łodzi oraz brał udział w programie Teatr Polska 2019. Był wielokrotnie prezentowany w Teatrze Ósmego Dnia oraz podczas festiwali teatralnych: Klamra w Toruniu, Pestka w Jelenie Górze, FunFest w Bielsku-Białej, podczas Zamojskiego Lata Teatralnego, w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku i podczas Katowickiego Karnawału Komedii.

„Cudowny, mądry i prześmiewczy spektakl, w którym ludowa poetyka łączy się z awangardowym rytmem, a pozorna banalność z filozoficzną głębią”.

„Postaci Adamczyka i Pawłowskiej niczym kanoniczni Gogo i Didi mają groteskowy sznyt i śmieszą do łez, ale zabawa jest tylko maską tego, co bardziej przestrasza niż bawi”.

„Aktorzy Teatru Porywacze Ciał w nieustannym kontakcie z widzem, prowadzą brawurową grę. Z łatwością rozkładają go na łopatki, by w poczuciu mocy przystawić mu do twarzy lustro. W kilka sekund potrafią sprowadzić spektakl z drogi komedii w kierunku szerokich pasm aluzji i ciekawych tradycji teatralnych. Od lat na tym budują swoją teatralną markę”.

 

Teatr Porywacze Ciał to wielokrotnie nagradzany, profesjonalny teatr prywatny, który istnieje od 1992 roku. Tworzą go Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk – zawodowi aktorzy, którzy również piszą i reżyserują swoje spektakle, prezentowane później na najważniejszych scenach i festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą.

Teatr Porywacze Ciał na Facebooku

Premiera: 20 października 2018, Teatr Ósmego Dnia, Poznań

Czas trwania: 90 minut (bez przerwy)

Ceny biletów:

25 zł (norm.), 20 zł (ulg.)

Obsada

Kachna KATARZYNA PAWŁOWSKA
Maciej Dobry Gospodarz MACIEJ ADAMCZYK