W środę 7 października 2015 o godzinie 16:00 w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego (pl. Nankiera 15, czytelnia na parterze) odbyło się spotkanie pt. Teatr-Kultura-Edukacja, którego gościem był dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu Krzysztof Mieszkowski. Poprowadziła je Karolina Przystupa.

<!–

x.

Krzysztof Mieszkowski – x.

–>

 

„Poza niezwykle istotną siłą artystyczną, która jest zasadnicza, teatr publiczny charakteryzuje olbrzymia moc oddziaływania społecznego” – Krzysztof Mieszkowski

Teatr jest sztuką autonomiczną. Nie jest „żywą książką”, nie jest tylko literaturą, tak jak nie jest tylko światłem czy tylko scenografią. Teatr łączy w sobie te wszystkie dziedziny, tworząc odrębne dzieło. Teatr ma niezwykłą siłę oddziaływania. Na spotkaniu z panem dyrektorem Krzysztofem Mieszkowskim porozmawiamy o teatrze, edukacji i polityce. Jaka powinna być polityka kulturalna państwa? Jak bardzo komercjalizacja życia zagraża teatrowi? Jakie zadania wobec społeczeństwa ma teatr publiczny? Czym jest dziś teatr polityczny, teatr społecznie zaangażowany? Jak powinna wyglądać edukacja teatralna, by budować świadome, krytyczne społeczeństwo? Jak kształtować świadomość polityków, by władze zrozumiały, że kultura jest niezbędna? Krzysztof Mieszkowski kandyduje w najbliższych wyborach do Sejmu, jednocześnie przygotowuje sezon jubileuszowy Teatru Polskiego we Wrocławiu pod hasłem WYZWOLENIE.

Karolina Przystupa

Organizatorzy: Studenckie Koło Naukowe (SKN) Teatrologów „Dalej” i Teatr Polski we Wrocławiu

Uniwersytet WrocławskiStudenckie Koło Naukowe Teatrologów "Dalej"

 

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa