Bohaterem kolejnej Rozmowy sezonowej był w środę 20 maja 2009 o godzinie 16:30 znany aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu Michał Majnicz. Spotkanie odbyło się tym razem w księgarni Kapitałka (pl. Nankiera 17). Po spotkaniu można było obejrzeć naszego gościa w tytułowej roli w granym o godzinie 19:00 Hamlecie.

Była okazja, aby zapytać, jak „chłopakowi ze Śląska teatr uratował życie”, czyli jak to się stało, że chociaż wcześniej nikt tego nie podejrzewał, skończył na scenie, grając najważniejsze role Szekspirowskie: Hamleta (reż. M. Pęcikiewicz, Teatr Polski we Wrocławiu, 2008), Makbeta (reż. M. Kleczewska, Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu, 2004) i Marka Antoniusza (Juliusz Cezar, reż. R. Brzyk, Teatr Polski we Wrocławiu, 2007).

Warto było również spytać, czy po skończeniu PWST w Krakowie nie bał się przyjechać na „prowincję” do Opola i dlaczego po największych sukcesach osiągniętych dzięki rolom w tym teatrze (Grand Prix Kaliskich Spotkań Teatralnych za rolę Makbeta i ogólnopolski triumf Baala w reż. M. Fiedora) zdecydował się jeszcze raz zmienić wszystko i przyjechać do Wrocławia.

Rozmowę jak zawsze poprowadziła redaktorka „Notatnika Teatralnego” Marzena Sadocha.

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa