W sobotę 29 i niedzielę 30 września 2018 o godzinie 19:00 na Scenie na Świebodzkim zagrane zostały premierowe spektakle Wrocławskiego Teatru Tańca Poradnik młodości w reżyserii Tomasza Mana i choreografii Bożeny Klimczak. Były to kolejne przedstawienia w cyklu wydarzeń pod hasłem ŚWIEBODZKI OFF. Bilety kosztowały 20 zł (normalne) i 15 zł (ulgowe).

 

reżyseria i dramaturgia TOMASZ MAN
choreografia BOŻENA KLIMCZAK
scenografia i kostiumy ANETTA MAN
muzyka W.A. MOZART
koordynacja, produkcja i promocja MICHAŁ BOBER

obsada:

artyści Wrocławskiego Teatru Tańca:
PAULINA WOŚ
KAROLINA SZYMAŃSKA-ROGALSKA
JASIEK GRZĄDZIELA
ADRIAN KOSZEWSKI

seniorki:
KAZIMIERA BOCHYŃSKA
BARBARA ALICJA STANKIEWICZ
ALINA PUCHALSKA

 

Istotą spektaklu jest podróż dojrzałych kobiet w świat przeżytej młodości. To jeden dzień z życia starszych kobiet, które nie uczestniczą już w pędzie dzisiejszego świata. Ich proste, codzienne czynności i rytuały przeplatają się z nostalgicznymi wspomnieniami. Punktem wyjścia do dramaturgii jest spojrzenie kobiety na umiłowanie młodości z przymrużeniem oka, która przejawia się w różnych aspektach poszukiwania sposobów na odzyskanie młodości.

 

Wrocławski Teatr Tańca powstał w październiku 2016 roku. Obsadę do premierowego spektaklu jego założyciele wyłonili w ramach ogólnopolskiego castingu, na który zgłosiło się ponad 130 osób. Na scenie będzie można zobaczyć ośmiu doskonałych tancerzy z wieloletnim doświadczeniem pracy na scenach w kraju i za granicą (m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Indiach, Korei Południowej, Luksemburgu, Estonii).

 

Więcej o przedstawieniu

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa