W piątek 21 lutego 2014 rano na wrocławskim Rynku artyści, dyrektorzy instytucji kultury i animatorzy pod hasłem Transfer WRO-UA nakręcili klip, który ma być spontanicznym wyrazem wsparcia, oddania szacunku i wyrażenia podziwu dla walczących o wolność ukraińskich przyjaciół. Środowisko wrocławskiej kultury na znak solidarności z Ukrainą przeczytało fragment nagrodzonej Angelusem książki Oksany Zabużko Muzeum porzuconych sekretów. Przedstawicielami Teatru Polskiego we Wrocławiu byli aktorzy Ewa Skibińska i Mariusz Kiljan oraz dyrektor Krzysztof Mieszkowski. Inicjatorem wydarzenia był Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016. Klip można obejrzeć TUTAJ.

 

Transfer WRO-UA - Ewa Skibińska

Transfer WRO-UA - Krzysztof Mieszkowski

 

Dodatkowo w scenografii granej w czwartek 20 i piątek 21 lutego 2014 Poczekalni.0 Krystiana Lupy pojawiła się z inicjatywy Adama Szczyszczaja ukraińska flaga.

 

Ukraińska flaga w scenografii Poczekalni.0

 

Na pytanie, dlaczego ta flaga jest „do góry nogami”, nasz aktor odpowiedział: „U Krystiana nigdy nic nie jest wprost. Tak jak i moje rysunki. Cieszę się bardzo, że mój gest został odczytany”.

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa