Mieszkańcy – cykl fotografii dokumentalnej autorstwa Karola Krukowskiego

Prezentacja: Teatr Polski, ul. G. Zapolskiej 3 – foyer – 26.01–29.02.2008

Organizator: Ośrodek Postaw Twórczych

Wstęp wolny

 

Wystawa Mieszkańcy to cykl fotografii dokumentalnej, Karola Krukowskiego, artysty znanego dotychczas z projektu Niewidzialna mapa Wrocławia.

Po doświadczeniach zdobytych przy realizacji zdjęć do przewodnika NMW Karol Krukowski prezentuje cykl fotografii ukazujący jego własną wizję miasta. Nie operuje pocztówkową estetyką, nie wyszukuje reprezentacyjnych postaci miasta czy przykuwających uwagę przechodnia miejsc. Tematyka aktualnego projektu Krukowskiego oscyluje wokół Mieszkańców, zwyczajnych ludzi uchwyconych w naturalnym dla siebie otoczeniu. Czasem jedynie, przez krótką chwilę starając się być kimś innym, przykuwają uwagę autora. Właśnie ta gra człowieka z rzeczywistością i rzeczywistości z jej obrazem jest tematem prezentowanych zdjęć. W oczekiwaniu czegoś więcej, od zatrzymanego w kadrze, własnego odbicia, klatka po klatce, zaczynamy odkrywać znaczenie bycia tu i teraz.

Karol Krukowski: urodzony w 1980 r. Zajmuje się fotografią i filmem. Współpracuje z Ośrodkiem Postaw Twórczych. Mieszka we Wrocławiu.

Wystawie towarzyszy tekst Jacka Błacha.

 

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa