We wtorek 21 marca 2017 odbyła się Wszechnica Teatralna pt. Wiosna w kulturze, w naturze, w sztuce. Topos, motyw i metafora. Spotkanie poprowadziła Magdalena Skowrońska z Muzeum Współczesnego Wrocław. Wszystkich ludzi ciekawych świata oraz gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych zaprosiliśmy na Scenę Kameralną o godzinie 11:00.

<!–

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona!
Rezerwacje: nina.karniej@teatrpolski.wroc.pl

–>

 

<!–

Tytuł

–>

Wiosna to czas odrodzenia przyrody, a także czas przypływu energii i realizacji nowych pomysłów. Doznawana każdego roku, wciąż na nowo wywołuje w nas radość, poczucie wolności i nieskrępowania. Przez wieki była dla twórców inspiracją do działania.

Podczas wtorkowego spotkania porozmawiamy o wiośnie w różnych jej kulturowych odsłonach. Nie zabraknie klasyków polskiej literatury, wśród których znajdą się m.in. Żeromski, Schulz i Reymont. Wiosna jako symbol odrodzenia i rewolucji przywołana zostanie do opisu m.in. zjawisk społeczno-politycznych, tj. Wiosny Ludów, rewolucji hippisowskiej czy Arabskiej wiosny. Znajdzie się także miejsce na prezentację artystów współczesnych, którzy zagadnienia związane z szeroko pojętą tematyką wiosenną podejmują w swoich aktualnych pracach. Treść wykładu zostanie wzbogacona utworami muzyki popularnej, które odsłonią kolejny poziom doznawania tej szczególnej pory roku.

 

Powrót

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa