Click to listen highlighted text!

96 rocznica urodzin Igora Przegrodzkiego

Dzisiaj Igor Przegrodzki skończyłby 96 lat.
Ten wspaniały aktor, nazywany ostatnim arystokratą sceny, z Teatrem Polskim we Wrocławiu związany był przez 50 lat. Przez całą swoją karierę nie zatracił twórczego podejścia do ukochanego zawodu i nigdy nie przestał się rozwijać.
„Przegrodzki – choć od dawna 'umie wszystko’ – pracując nad kolejnymi rolami nie sięga wprost do sprawdzonych recept, wypróbowanych sposobów, za każdym razem stara się twórczo szukać. Właściwie taką postawę deklaruje każdy aktor, tyle że Przegrodzki tak czyni naprawdę.” – pisał Marek Grotowski

Panie Igorze, na zawsze pozostanie Pan w naszych sercach!

Igor Przegrodzki w Wiśniowym sadzie w Teatrze Polskim, fot. archiwum Teatru Polskiego


Powrót

Najnowsze Wideo

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwa

x

Szanowni Państwo,

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 17 grudnia 2021r. od 15 grudnia 2021 r. będę obowiązywały nowe limity osób. Limit obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19) w teatrach został zmniejszony z 50% do 30%. W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby posiadające certyfikat, o dobrowolne okazanie go przy wejściu na widownie.

Widzowie, którzy kupili bilety dla osób zaszczepionych, zadeklarowali posiadanie certyfikatu Covid, od 15 grudnia poddadzą się możliwości sprawdzenia certyfikatu. Okazanie certyfikatu jest dobrowolne ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu. Certyfikaty weryfikowane są za pomocą aplikacji Ministerstwa Zdrowia „Skaner Certyfikatów Covid”, w związku z czym dane nie są zapisywane i przechowywane w urządzeniu skanującym, a Teatr nie utrwala i nie przechowuje ich w jakikolwiek inny sposób. Możliwość sprawdzenia Certyfikatu jest jedyną opcją weryfikacji zachowania obowiązujących proporcji przy obowiązujących limitach.

Akceptuję i przechodzę dalej

Click to listen highlighted text!