Click to listen highlighted text!

Akademia 1212 działa online!

Akademia 1212 to program edukacyjny, realizowany przez Teatr Polski we Wrocławiu. Liczba 1212 wywodzi się od liczby miejsc na widowni przed pożarem Teatru w 1994 roku. Taką nazwę nosił też słynny Klub miłośników Polskiego.

– Podstawową działalnością Akademii są warsztaty edukacji teatralnej organizowane bezpośrednio w szkołach, jednak w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, nie zawieszamy jej działalności, a przenosimy do Internetu – mówi Juliusz Lichwa, główny specjalista ds. edukacji w Teatrze Polskim we Wrocławiu. – Na początek proponujemy teksty o różnej tematyce teatralnej, opracowane w syntetycznej formie mikrofelietonu informacyjnego, a przeznaczone dla młodzieży w wieku powyżej 12-13 lat, docelowo dla uczniów w wieku 15-19 lat. Wszelkie artykuły publikujemy na stronie internetowej naszego Teatru (zakładka „Edukacja”), kilka razy w każdym tygodniu – tłumaczy.

Poszczególnym wpisom są przyporządkowane dane kategorie tematyczne, takie jak: teoria teatru/historia teatru, człowiek teatru/literatury, spektakle/teatry/dzieła literackie, varia teatralne/kulturalne. Każdy wpis zawiera materiały dodatkowe i jest przygotowany
w nowoczesnej, przystępnej formie.

Dotychczas ukazało się dziewięć artykułów:

  1. KTO WYNALAZŁ TEATR? [historia teatru]
  2. TEATR W CZASACH ZARAZY [varia, spis wszystkich czytań online prowadzonych przez aktorów Teatru Polskiego we Wrocławiu]
  3. PHILIP BARRY – BROADWAY I HOLLYWOOD [człowiek teatru, twórca „Filadelfijskiej opowieści”]
  4. SHAKESPEARE – KOD KULTUROWY [historia teatru]
  5. ALEKSANDER FREDRO – WRÓG PATRIOTÓW [człowiek teatru]
  6. SERIALOWO, ALE TEATRALNIE – CZARNOBYL [varia]
  7. TADEUSZ RÓŻEWICZ – WIZJONER ZMIERZCHU CYWILIZACJI [człowiek teatru]
  8. COMMEDIA DELL’ARTE I FANTASTYCZNA EMANCYPACJA PEWNEJ FLAMINII [historia teatru]
  9. MONIUSZKO 200 + 1 [człowiek teatru, wpis z okazji 201. urodzin Stanisława Moniuszki]

Już w maju, dla dotychczasowych uczestników klasycznych warsztatów Akademii 1212, Teatr planuje zorganizować zajęcia online (formę i datę wybierze wspólnie z uczestnikami).Będą to zarówno zajęcia w formie webinarium, jak i warsztaty aktorskie oraz teatralne, realizowane przez dotychczasowych prowadzących warsztaty. Z czasem zostaną udostępnione również materiały wideo (np. ćwiczenia logopedyczne), a także inne, krótkie zadania indywidualne.

Szczegółowe informacje: www.teatrpolski.wroc.pl/a1212

Instagram: www.instagram.com/akademia_1212

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa

Click to listen highlighted text!