Click to listen highlighted text!

Bartosz Porczyk z Wrocławską Nagrodą Teatralną 2016

Bartosz Porczyk został w poniedziałek 28 listopada 2016 laureatem Wrocławskiej Nagrody Teatralnej za „znakomitą kreację aktorską w Dziadach Adama Mickiewicza w reżyserii Michała Zadary”. Nagrody (poza Wrocławską Nagrodą Teatralną także Wrocławskie Nagrody Muzyczne w muzyce poważnej i popularnej) zostały wręczone przez wiceprezydenta Wrocławia Adama Grehla podczas uroczystej gali o godzinie 19:00 w Sali Czerwonej Narodowego Forum Muzyki.

Oprócz Bartosza Porczyka tegoroczne nominacje zdobyły Agata Duda-Gracz i Martyna Majewska.

Wrocławska Nagroda Teatralna jest przyznawana od 2005 roku i honoruje najznakomitsze wydarzenia minionego sezonu oraz osoby, które w tym czasie szczególnie się wyróżniły. Jej laureat bądź laureaci wyłonieni przez jury (w którym zasiadają m.in. wrocławscy dziennikarze i krytycy) otrzymują specjalny dyplom – dzieło wybranego artysty – oraz czek na 10 tysięcy złotych.

To już trzecia w historii Wrocławska Nagroda Teatralna dla Teatru Polskiego we Wrocławiu – poprzednio otrzymał ją za Sprawę Dantona (Jan Klata, 2008) i Wycinkę Holzfällen (Krystian Lupa, 2015). Teatr Polski we Wrocławiu był też do niej sześciokrotnie nominowany (Jan Klata i Sebastian Majewski za adaptację Ziemi obiecanej, 2010; Marta Kuźmiak i Katarzyna Majewska za międzynarodowy projekt „Strefa: Norwegia”, 2010; Szosa Wołokołamska jako spektakl roku, 2011; Tęczowa Trybuna 2012 jako spektakl roku, 2011; Courtney Love jako spektakl roku, 2013; Bartosz Porczyk za rolę w pierwszej odsłonie Dziadów, 2014).

Powrót

Najnowsze Wideo

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwa

Click to listen highlighted text!