Click to listen highlighted text!

Bez-senność

Teatr Strefa Otwarta

 

Scenariusz: ANNA RAKOWSKA i PIOTR MISZTELA
Reżyseria: ANNA RAKOWSKA i PIOTR MISZTELA
Scenografia: LIDIA KANCLERZ
Ruch sceniczny: MACIEJ CIERZNIAK

Występują:
Hermia; Demetriusz; Tytania; Hipolita; Puk ANNA RAKOWSKA
Lizander; Helena; Oberon; Tezeusz; Puk; Osioł PIOTR MISZTELA

Prapremiera: 1 października 2016, Teatr Rozrywki w Chorzowie

Czas trwania: 50 minut

 

Shakespeare nie stworzył swojego dzieła po to, by spełnić swój kulturalny obowiązek, a więc po co? Po to, by się bawić. Bo nawet, gdy rzecz jest okrutnie smutna, wasze przejęcie się do łez tragedią sceniczną postaci także jest zabawą„.
(Bogusław Kierc)

Namiętność. Intryga. Zazdrość. Przeznaczenie. Sen nocy letniej to historia o miłości wielu par. Miłości czystej, niemożliwej, dzikiej, pięknej. Miłości ponad wszystko. Zdarzenia mają naturę snów i marzeń. Najsprzeczniejsze żywioły schodzą się tu i ocierają. Widma zjawiają się i nikną, groza rozwiewa się śmiechem, miłość przeistacza w złudzenie.

Dwójka aktorów wciela się w 11 postaci, by ukazać moc teatralnej metamorfozy. Widzowie mają szansę polemiki z aktorami. Mogą wpływać na kształt i rozwój akcji. Interakcje z widownią zainspirowane teatrem szekspirowskim są nieodłączną częścią działalności Teatru Strefa Otwarta.

Spektakl jest wynikiem współpracy Teatru Strefa Otwarta z Teatrem Rozrywki w ramach rezydencji artystycznej szóstej edycji Obserwatorium Artystycznego Entrée. Jest to autorski projekt Anny Rakowskiej i Piotra Miszteli, zainspirowany Snem nocy letniej Williama Shakespeare’a.

 

Anna Rakowska – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Od 2013 roku współtworzy niezależną grupę Teatr Strefa Otwarta. Współpracuje z Uniwersytetem Sabanci w Stambule, Teatrem Druga Strefa w Warszawie, Teatrem Rozrywki w Chorzowie i Teatrem Szekspirowskim w Gdańsku. Laureatka wielu nagród teatralnych, m.in. za najlepszą rolę żeńską w spektaklu H(2)O podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Niezależnych Pro-Contra w Szczecinie, Grand Prix Festiwalu MONOart w Oleśnicy, także finalistka Obserwatorium Artystycznego Entrée w chorzowskim Teatrze Rozrywki.

Piotr Misztela – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Od 2013 roku współtworzy tam Teatr Strefa Otwarta. Współpracuje z Nordland Teater i Rogaland Teater w Norwegii, Teatrem Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, Opolskim Teatrem Lalki i Aktora im. A. Smolki, Teatrem Druga Strefa w Warszawie, Teatrem Rozrywki w Chorzowie, Teatrem Szekspirowskim w Gdańsku, Teatrem Gdynia Główna oraz Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Finalista Obserwatorium Artystycznego Entrée w chorzowskim Teatrze Rozrywki.

Teatr Strefa Otwarta – dwuosobowa formacja, utworzona przez Annę Rakowską i Piotra Misztelę w czerwcu 2013. W swojej dotychczasowej działalności teatr skupił się na analizie i rekonstrukcji metod pracy w teatrze elżbietańskim. Zespół ma na swoim koncie 16 nagród teatralnych.

Strona teatru na Facebooku

<!–

 

Bezpłatne wejściówki są do odebrania w kasie Sceny im. J. Grzegorzewskiego (ul. Zapolskiej 3) od piątku 17 marca 2017

Bezpłatne wejściówki będą do odebrania w kasie Sceny im. J. Grzegorzewskiego (ul. Zapolskiej 3) – termin rozpoczęcia ich wydawania zostanie podany niebawem

Więcej informacji wkrótce

Rezerwacje:
e-mail: nina.karniej@teatrpolski.wroc.pl
tel. 71 316 08 17

–>

 

<!–

–>

Back

Najnowsze Wideo

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwa

x

Szanowni Państwo,

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 17 grudnia 2021r. od 15 grudnia 2021 r. będę obowiązywały nowe limity osób. Limit obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19) w teatrach został zmniejszony z 50% do 30%. W związku z powyższym prosimy wszystkie osoby posiadające certyfikat, o dobrowolne okazanie go przy wejściu na widownie.

Widzowie, którzy kupili bilety dla osób zaszczepionych, zadeklarowali posiadanie certyfikatu Covid, od 15 grudnia poddadzą się możliwości sprawdzenia certyfikatu. Okazanie certyfikatu jest dobrowolne ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu. Certyfikaty weryfikowane są za pomocą aplikacji Ministerstwa Zdrowia „Skaner Certyfikatów Covid”, w związku z czym dane nie są zapisywane i przechowywane w urządzeniu skanującym, a Teatr nie utrwala i nie przechowuje ich w jakikolwiek inny sposób. Możliwość sprawdzenia Certyfikatu jest jedyną opcją weryfikacji zachowania obowiązujących proporcji przy obowiązujących limitach.

Akceptuję i przechodzę dalej

Click to listen highlighted text!