Click to listen highlighted text!

„Białe małżeństwo” w reż. Martyny Łyko na Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie

We wtorek, 26 października podczas tegorocznej siódmej edycji Festiwalu Nowego Teatru w ramach 52. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych zaprezentowany zostanie spektakl „Białe małżeństwo” w reż. Martyny Łyko.

Rzeszowskie Spotkania Teatralne organizowane są od 1961 roku. Głównym celem Festiwalu jest prezentacja i promocja działań artystycznych, których „istotą jest poszerzanie kategorii dramatyczności i teatralności, między innymi poprzez wchłanianie sztuk performatywnych i eksperymenty z wizualnością osadzone w środowisku mediów cyfrowych”.

Jak wskazują organizatorzy „nurt główny siódmej edycji Festiwalu swe źródła będzie miał w wartościach uniwersalnych, czyli klasyce – wielkiej literaturze polskiej i światowej, podejmującej fundamentalne dla naszej tradycji zagadnienia. Chcemy pokazać, jak aktualne wciąż są teksty kanoniczne i w jaki sposób wchodzą w dialog ze współczesną rzeczywistością. Pokazywać będziemy reżyserskie rewizje i reinterpretacje, obejmujące rozmaite strategie dramaturgiczne, operujące nowoczesnym językiem teatralnym. Mottem tegorocznej edycji Festiwalu jest cytat z wiersza „Przesłanie Pana Cogito” Zbigniewa Herberta: „powtarzaj wielkie słowa powtarzaj je z uporem”.

Życzymy powodzenia!!

fot. Klaudyna Schubert

Powrót

Najnowsze Wideo

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwa

Click to listen highlighted text!