Bracia Karamazow w reżyserii Stanisława Melskiego wezmą udział w XXII Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym F. Dostojewskiego w Nowogrodzie Wielkim i Starej Russie. Zagramy w piątek 9 listopada 2018 o godzinie 19:00 na scenie Nowogrodzkiego Teatru Dramatycznego im. F. Dostojewskiego. Wyjazd na festiwal stał się możliwy dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu.

Bracia Karamazow to spektakl o niezwykłym ładunku wizualnym dzięki zaskakującej plastycznie i symbolicznej scenografii oraz kostiumom autorstwa Małgorzaty Żak, dodającym magii i stylu tragicznym tonom prozy Dostojewskiego. Na scenie zobaczymy ponad 20 postaci, a wśród nich zarówno doświadczonych aktorów, jak i bardzo młodych, zdolnych debiutantów. Spektakl to wędrówka przez świat kipiący miłością, przemocą i krwią. Wędrówka w poszukiwaniu odpowiedzi, który z trzech braci jest winien śmierci ojca. A może wszyscy? Kto naprawdę popełnił zbrodnię?

PRZEKŁAD: Aleksander Wat
REŻYSERIA: Stanisław Melski
SCENOGRAFIA I KOSTIUMY: Małgorzata Żak
MUZYKA: Piotr Matuszewski
UKŁAD TAŃCA: Lena Kowalska
WYSTĘPUJĄ: Alicja Baran (gościnnie), Monika Bolly, Justyna Jeleń (gościnnie), Iwona Stankiewicz, Beata Śliwińska (gościnnie), Dariusz Bereski, Michał Białecki, Jan Blecki (gościnnie), Michał Chorosiński/Andrzej Olejnik (gościnnie), Marek Korzeniowski, Krzysztof Kuliński (gościnnie)/Marcin Rogoziński (gościnnie), Stanisław Melski, Błażej Michalski, Dawid Olszowy (gościnnie), Marcin Piejaś, Sebastian Ryś, Przemysław Sejmicki (gościnnie)

:
Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa