Click to listen highlighted text!

Budujemy pomnik Igorowi Przegrodzkiemu

Idea budowy pomnika Igorowi Przegrodzkiemu znalazła wielu entuzjastów zarówno wśród widzów, jak i koleżanek i kolegów ze sceny, uczniów Mistrza Igora… Przypomnijmy- za rok, u zbiegu ulic Piłsudskiego i Zapolskiej planujemy postawić pomnik naszego wybitnego aktora.
Nie zrobimy tego jednak sami- chcemy to zrobić z Państwem!
Powołaliśmy do życia Społeczny Komitet Budowy Pomnika Igora Przegrodzkiego, widniejemy jako komitet na stronie zbiórki.gov.pl i mamy już numer konta, na które można przelewać środki przeznaczone na budowę pomnika.
Oto ono:
90 1240 4025 1111 0011 0278 5578
Planowaliśmy postawić w foyer teatru skarbonę, a obok niej nagrody, statuetki i inne trofea artystyczne Pana Igora ( jest tam i korona, a jakże) , ale niestety do końca listopada nie zobaczymy się w teatrze. Nie czekajmy więc!
Dla pierwszych dziesięciu osób, które wesprą naszą zbiórkę mamy podwójne zaproszenia na premierę spektaklu „Zmierzch-Świtem” Izaaka Babla w reżyserii Jana Szurmieja.

Zatem: STARTUJEMY!!!

Przywołajmy jeszcze głos Artysty, który niemal całe swoje życie artystyczne związał z Wrocławiem:

„Ja już pięćdziesiąt lat daję z siebie wszystko. A dlaczego siedzę tu we Wrocławiu? Bo mi tu dobrze. Tu miałem wielkie role i wielkie skandale. Tu mnie chciano. A zadecydowało, jak zwykle (….) „trochę przypadku, trochę przeczucia, trochę tajemnicy”.
Często demagogicznie odgrażałem się, że pójdę na emeryturę. Tak mnie nieraz denerwowały nowe obyczaje w teatrze. Zresztą denerwują mnie nadal. Po co ja byłem – pytam siebie – takim głupim idealistą?.. A teraz myślę, żeby pozostać na scenie do końca, potwierdzić swoje życie w teatrze. Udowodnić, może tylko samemu sobie, że to wszystko miało i ma sens.”
( Wypowiedź z wywiadu przeprowadzonego przez Marię Dębicz, Teatr /1997)Kto miał okazję podziwiać Przegrodzkiego na scenie ucieszy się z tego telegraficznego przypomnienia niektórych ról ( wybór był niezmiernie trudny- Pan Igor zagrał ich w Teatrze Polskim ponad setkę), Tytuł „ Powiedz to jak Przegrodzki” pojawia się nie bez kozery….
Szczegóły wkrótce!!!Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa

Click to listen highlighted text!