Zaraz po występach na gdyńskim Open’erze spektakl Courtney Love Pawła Demirskiego w reżyserii Moniki Strzępki wziął w poniedziałek 8 i wtorek 9 lipca 2013 udział w pierwszej edycji Polski w IMCE. Niecodziennego Festiwalu Teatralnego w Teatrze IMKA w Warszawie. Zagraliśmy każdego dnia o godzinie 19:00.

 

Organizatorzy o festiwalu:

Zawsze bliska mi była idea teatru otwartego, podróżującego, zapraszającego, nigdy też nie chcieliśmy się ograniczać do własnych produkcji, stąd pomysł by poszerzyć repertuar o pozycje festiwalowe, grane przynajmniej raz w miesiącu. Prowadzimy warsztaty dla dzieci i dla dorosłych, teraz chcemy zaproponować najciekawsze tytuły z kraju, by dać pozawarszawskim teatrom szansę prezentacji spektakli w Warszawie, a stołecznej publiczności możliwość ich częstszego oglądania. Jesteśmy sceną prywatną, ale będziemy też współpracować z instytucjami publicznymi, bo tak naprawdę cel mamy wspólny: robienie spektakli o tym, co dla nas najważniejsze, co nas dotyka.

Tomasz Karolak, założyciel i dyrektor artystyczny Teatru IMKA

Teatr IMKA to jedno z najważniejszych nowych miejsc teatralnych na mapie Warszawy i najważniejsza prywatna scena z największymi artystycznymi ambicjami w kraju. Znakomicie wyraża energię i otwartość mieszkańców stolicy. Staje się kulturalnym symbolem głównego ośrodka bankowości, biznesu, ekonomii i edukacji. Teraz IMKA jako lider w sferze nowych inicjatyw artystycznych ma szansę dokonać kolejnego przełomu: przełamać hermetyczność publicznych instytucji, zamkniętych na najciekawsze inicjatywy w kraju. Taką szansą jest pierwszy realizowany z prywatnych środków przegląd „Polska w IMCE. Niecodzienny Festiwal Teatralny”. W odróżnieniu od innych festiwali będzie przez okrągły rok proponować warszawiakom zróżnicowaną stylistycznie i tematycznie ofertę z całego kraju. Z tych ośrodków i scen, gdzie powstają nowe wartościowe zjawiska, odświeżające polski teatr i dające szansę nowym liderom. W każdym miesiącu IMKA będzie prezentować jeden ważny spektakl. Już program pierwszych miesięcy daje przedsmak wielkich wydarzeń, które znalazły się w centrum zainteresowania prywatnych i publicznych mediów, najważniejszych dzienników, radia i telewizji.

Jacek Cieślak, selekcjoner

Powrót

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa