Czarne Słońce na Nowych Horyzontach

W ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu między piątkiem 24 a niedzielą 26 lipca 2015 na Scenie im. J. Grzegorzewskiego odbyło się siedem pokazów kina audialnego Czarne Słońce, przygotowanych przez twórców z IP Group. Trzy pokazy były anglojęzyczne, cztery – polskojęzyczne. Partnerami projektu byli Teatr Polski we Wrocławiu i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Bezpłatne wejściówki były wydawane wyłącznie w kasach festiwalowych w Kinie Nowe Horyzonty w dniu pokazu na dzień bieżący. Liczba miejsc była ograniczona. UWAGA! Wejście na Czarne Słońce było od podwórka na tyłach teatru (od ul. Bogusławskiego, tam, gdzie mural). Podczas seansów zostały użyte światła stroboskopowe!

 

Czarne Słońce to trzydniowy program kina audialnego, w którym zmysł wzroku zostaje wyłączony z użycia. Rozlokowani w przestrzeni dużej sceny Teatru Polskiego we Wrocławiu widzowie stają się aktorami w wyobrażonym przez siebie seansie. Działają na nich słowo oraz dźwięk. Jest ciemno. Czarno. Nie ma ekranu i nie ma obrazu. Kiedy zaś spodziewanych bodźców jest za mało, umysł sam zaczyna wytwarzać wyobraźniową nadwyżkę. Rozpoczyna się zbiorowa produkcja powidoków, halucynacji i przywidzeń. Słowo nabiera właściwości psychoaktywnych. Wspomnienie po tym, czego nie ma, zaczyna działać na własną rękę…

Tekst i dramaturgia: Anka Herbut [IP]
Muzyka: Bogumił Misala [IP]
Reżyseria: Łukasz Twarkowski [IP]
Koncepcja przestrzeni: Piotr Choromański [IP]
Aktorzy: Andrzej Szeremeta, Mariae Smiarowska
Interwencje wizualne: Jakub Lech [IP]
Identyfikacja wizualna: Fabien Lédé
Koordynacja: Dominika Kluszczyk

Partnerzy projektu: Teatr Polski we Wrocławiu i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Projekt finansowany ze środków Gminy Wrocław

Seanse:
Wersja polskojęzyczna: 24, 25 lipca 2015, godz. 19:00, i 26 lipca 2015, godz. 19:00 i 20:15
Wersja anglojęzyczna: 24, 25 lipca 2015, godz. 20:15, i 26 lipca 2015, godz. 21:30
Czas trwania: ok. 45 minut

583. premiera Teatru Polskiego we Wrocławiu

<!–

Prosimy o punktualne przybycie i o wyłączenie telefonów komórkowych lub pozostawienie ich poza przestrzenią, w której odbywają się seanse.

–>

Więcej o projekcie

Identity Problem Group to interdyscyplinarna wrocławska formacja artystyczna, łącząca sztuki wizualne i performatywne z literaturą, architekturą i soundartem. Autorzy spektakli teatralnych, performansów, instalacji oraz filmów. W swoich działaniach skupiają się na procesie twórczym, wyrażanym w pracy metodologicznej, improwizacji i działaniach laboratoryjnych.

identityproblemgroup.com

 

Czarne Słońce

Powrót

Najnowsze Wideo

Najnowsze wpisy

Tagi

Archiwa